Тора Бергер носи злато в Норвегия в биатлона - 15 километра. Румънският Тофалви, на 11-ти

Норвежката Тора Бергер, която не успя да се качи на подиума в спринта на 7,5 километра в неделя, спечели златния медал в биатлона в състезанието на 15 километра в четвъртък. 28-годишният състезател изпревари Елена Хрусталева от Казахстан с 20 секунди, въпреки че последната нямаше дузпи, за разлика от бъдещия олимпийски шампион. Нашата представителка, Ева Тофалви, се класира на 11-о място почти две минути от първото място.
Бергер донесе на Норвегия втория златен медал от зимните олимпийски игри във Ванкувър в четвъртък. Биатлонистът премина финалната линия след 40 минути, 52 секунди и 8 стотни. Тя беше последвана от Елена Хрусталева от Казахстан, която записа време 41: 13,5. Бронзовият медал спечели белоруската Дария Домрачева. Представителите на Румъния Ева Тофалви и Михаела Пурдеа финишираха съответно на 11-то и 41-во място. Тофалви завърши 15-те километра за 42: 43,4.