Виктор Карапчевски победи италианския шампион по бокс

Молдовският боксьор Виктор Карапчевски (75 кг) го победи вчера, в полуфиналната гала на международния турнир за възрастни и младежи "Купата на независимостта", който се провежда в Бричени, италианският шампион Джовани Сарчиото, съобщава MOLDPRES.

шампион

Той беше обявен за победител от съдиите с единодушно решение (3-0). „Беше труден мач, но приех правилната тактика, следвах инструкциите, дадени от моите треньори, и спечелих. Израснах много професионално от трансфера преди около две години в Специализираното училище по бокс в Гриманчауши ", заяви Виктор Карапчевчи, троен национален шампион, за агенцията.

Даврон Бозоров (60 кг, младежи), Константин Урсу (64 кг), Михаил Квасиук (60 кг), Владислав Ветошкин (60 кг, Украйна), Мгер Оганесян (69 кг, Украйна) се класираха за финала на турнира след ясни победи., Паоло ди Лемия (64 кг, Италия).

Вчера бяха обявени първите победители в две младежки категории. Титлите отидоха при Ян Зак (69 кг, Израел) и Лауреню Унгуряну (75 кг, Румъния). Те победиха съответно Дейвид Сабин (Молдова) и Валериу Розмерита (Молдова).

Турнирът ще продължи днес с цветна аранжировка на паметника на Стефан Велики в местността (11.00), а за 12.00 е предвидена финалната гала. Тазгодишното издание събра боксьори от шест държави: Германия, Италия, Израел, Румъния, Украйна и Република Молдова. Турнирът се провежда за пети път.