Кристина Неагу, нервна катастрофа след мача с Казахстан: „Чакай, чакай, чакай и чакай“

Румъния спечели втория мач от световното първенство по хандбал, резултат 22-20 срещу Казахстан, но играта на трикольорите изобщо не беше добра.

след

В 42-ата минута таблицата показва 16-14 в полза на Румъния, поради което Неагу стана на пейката в таймаут и започна да крещи на колегите си. "Чакай малко, изобщо не сме активни в защита, това се случва. Чакай, чакай, чакай и чакай. Хайде, смелост, нека ги накараме да се чувстват!", - каза Неагу.

След тази намеса предимството се увеличи до три гола, но въпреки това играта на Румъния беше изключително скромна през второто полувреме. Треньорите на Томас Райд вкараха само две попадения през първите 11 минути срещу скромния съперник.

Румъния ще играе в сряда, 4 декември, от 08:00 часа мача с Черна гора, решаващ до голяма степен за квалификацията във втората фаза на състезанието в Япония.