Държавният глава връчи държавния флаг на олимпийския отбор на Република Молдова

КИШИНАУ, 4 юни - Sputnik. В четвъртък президентът Николае Тимофти връчи държавния флаг на олимпийския отбор, който ще представлява Република Молдова на първото издание на Европейските спортни игри.

глава

Знаменосецът на олимпийския отбор Михай Сава увери държавния глава, че членовете на олимпийския отбор ще представляват страната на най-високо ниво, споменава пресслужбата на президентството. Източникът също така отбелязва, че първото издание на Европейските олимпийски игри ще се проведе в столицата на Азербайджан Баку между 12 и 18 юни. На олимпиадата ще присъстват над 6000 спортисти от 50 държави. Република Молдова ще бъде представена от над 80 състезатели, в 12 събития - плуване, лека атлетика, колоездене, стрелба с лък, стрелба, кану, бокс, борба, самбо, таекуондо, фехтовка, джудо.

КИШИНАУ, 11 ноември - Sputnik. На 37-годишна възраст ветеранът Горан Пандев вкара единственото попадение в 56-ата минута.Халфът на Дженоа завърши един на един с вратаря.

Холандия ще играе мачовете си в Амстердам. Други три мача от тази група ще се играят в Букурещ, на Националната арена: Австрия - Северна Македония (14 юни), Украйна - Северна Македония (18 юни) и Украйна - Австрия (22 юни).

В други мачове от плейофите до ЕВРО 2020 двойките се срещат: Унгария - Исландия, Северна Ирландия - Словакия и Сърбия - Шотландия.

Бъдете в течение с всички новини от Молдова и света! Абонирайте се за нашия Telegram канал >>>
Гледайте видео и слушайте радио Sputnik Молдова

КИШИНАУ, 11 ноември - Sputnik. Вратарят Станислав Намавко беше героят на първото полувреме. Вратарят, който навърши 34 години преди два дни, имаше две чудодейни намеси, след изстрелите, изпратени от вътрешността на наказателното поле на Алексей Миранчук и Федор Чалов. Намако също беше съден отдалеч от Даниил Фомин. Молдова отговори само с глава на Йон Николаеску.

През второто полувреме руснаците бяха по-опасни. Юри Йирков и Александър Соболев стреляха широко във вратата, а Алексей Миранчук удари гредата със свободен удар. В 89-ата минута Русия създаде опасност пред вратата на Намаско след корнер.

„Играх срещу силен отбор, който смятам за един от най-добрите в света в момента. Радвам се, че научих урока през октомври и играх примерно в защита. Мисля, че заслужавах този равен. Трябва да сме единни в следващите два мача с Гърция и Косово “, заяви треньорът на Молдова Енгин Фират.

Русия беше фаворит в този мач с коефициент 1,24 за победа, докато Молдова - 13,25. Това беше четвъртият двубой между Молдова и Русия. В предишните три Русия спечели два пъти, а един мач завърши наравно.

Молдова не е печелила почти година и половина. За последно "трикольорите" победиха Андора, с 1: 0, чрез попадението на централния защитник Игор Армаș. На свой ред Русия бе в 4-ия пореден мач без победа, след поражението от Швеция и равенствата с Турция и Унгария.

За отбора, трениран от Енгин Фират, ще последват два мача от Лигата на нациите. На 15 ноември „трикольорите“ ще приемат Гърция, а на 18 ноември ще играем на гости с Косово.

Молдова - Русия 0-0

Молдова: Namașco, Jardan, Epureanu (c), Armaș, Plătica (Dros 90), Cebotaru (Spătaru 83), Ioniță, Rață, Caimacov (Cociuc 64), Reabciuk, Nicolaescu (Damașcan 64)

резерви: Каланцея, Коселев, Болохан, Посмак, Белоусов, Богдан, Думбравану, Бойчук
Треньор: Енгин Фират

Русия: Гилхерме, Жирков (Кудреахов 70), Джикия (в), Дивеев, Караваев, Ал.Миранчук (Ан.Миранчук), Фомин, Кузеаев (Облеаков 51), Чериев (Мостовой 66), Чалов, Йонов (Кучеев 46)

резерви: Сафонов, Джанаев, Живоглеадов, Семенов, Оздоев, Евгениев

Треньор: Станислав Черцесов

Рефер: Раду Петреску (Румъния)