Бронз за Нико

От Петре Добреску, петък, 11 август 2006 г., 14:40

3-то място

Спортничка с особена последователност и сериозност, която винаги е изпълнявала своя дълг, Николета успява на 35 години, която ще превърне на 11 септември, да хвърли при тежки климатични условия 63,58 м, резултат с който зае заслужено 3-то място, спечелвайки бронзовия медал. Очевидно белязана от отварянето на клетката за хвърляне, която беше монтирана като за хвърляне на чука, Николета Грасу имаше първи успешен опит, този, с който тя спечели медала, като се установи за дълго време на сребърната стъпка на междинното класиране. Тогава, независимо дали е изпратила записа до мрежата на клетката, или е хвърлила със страх, тя не е отчела никакви забележителни резултати.

Представянето на играча на Динамо обаче е похвално, тя удвои европейския бронз през 1998 г. Спортистът "трикольор" има и два бронзови медала на световното първенство, през 1999 и 2001 г.

На финала в Гьотеборг Нико, чийто личен рекорд е 68,80 метра, беше победен от друга ветеранка, германката Франка Дицш и от изненадата от Русия, Дария Писцишникова, 21-годишна състезателка, която беше ходила на финала. само с 11-ия резултат! Ако на финала най-доброто хвърляне беше първото, Николета се класира в последния акт с големи емоции, от третото място, но последното изпълнение беше решаващото (63, 27 м)!

Нико, майка на момче, се обучава от съпруга си Костел Грасу, който също е бил спортист в същата дисциплина, заемайки 4-то място на Олимпийските игри през 1992 г. в Барселона.