Класацията на WTA се променя. Какво място ще заеме Симона Халеп?

WTA е на път да обяви нова класация. Симона Халеп и Бианка Андрееску са в класацията на десетте най-добри играчи в света, но те ще заемат други места, освен сегашните.

въздействие

Напоследък на Симона Халеп му е трудно. Тя трябваше да се оттегли от Ухан, беше елиминирана в Пекин и след това отмени присъствието си на два други турнира. Спортистката от Констанца обвинява медицински проблеми.

До турнира за шампиони, който започва на 27 октомври, Симона иска да бъде напълно възстановена, за да бъде в топ форма. Последният турнир, в който Симона Халеп обяви, че няма да участва, е този в Москва.

Състезанието се провежда тази седмица. Дори да не участва в купата на Кремъл, Симона Халеп получава добри новини от WTA.

Какво място ще заеме Симона Халеп в класацията на WTA

В момента Симона Халеп е на 6-то място в WTA, но ситуацията ще се промени през следващата седмица. Дори да не участва в купата на Кремъл, спортистката от Констанца ще се изкачи на 5-то място, след като на Елина Свитолина ще бъдат отнети точките, получени за спечелването на миналогодишния шампионски турнир.

При тези условия Симона Халеп ще се изкачи на 5-то място, а Бианка Андрееску на 4-то място в класацията на WTA. Върхът на най-добрите играчи в света също ще бъде воден от Ашли Барти.

5. Симона Халеп - 4962 точки

2019 беше много добра година за Симона Халеп въпреки проблемите в края.

Спортистката от Констанца спечели втория си трофей от Големия шлем (Уимбълдън), след като спечели първия през 2018 г., на Ролан Гарос.

Халеп е спечелил над 5 милиона долара от тенис тази година, в допълнение към значителни суми, получени от договори за спонсорство, които той има с големи марки по света. Общо Симона събра над 33 милиона долара от тенис.