Тенис на маса. Самара и Додеан, бронзови медали на двойки за жени на ЕК 2016. Елиза, на полуфинал на сингъл, днес, от 11.30/ВИДЕО

От Петре Добреску, неделя, 23 октомври 2016 г., 09:20. Последна актуализация в неделя, 23 октомври 2016 г., 09:26

Даниела Додеан

АКТУАЛИЗИРАНЕ. Елиза Самара се класира за полуфиналите на ЕК в Будапеща, 4-2 с Кристин Силберейсен (Германия). Предпоследният акт с Ю Фу (Португалия) е в неделя, в 11.30. Елиза Самара и Даниела Додеан Монтейро спечелиха бронзови медали в състезанието на двойки за жени на европейското първенство по тенис на маса в Будапеща, след като загубиха в големия полуфинален мач, изигран в събота с германската двойка Xiona Shan/Petrissa Solja 3-4 (12-14, 13-11, 4-11, 11-3, 11-9, 9-11, 9-11).

При 3-2 в сетове за Елиза и Даниела имаше инцидент, който извади нашите момичета от контрол. В началото на сет шест светлина започна да тропа досадно на игралната маса и за отстраняването на грешките беше необходима почивка от около 5 минути.

Европейската титла се превърна в 100% германски бизнес. На финала Xiona Shan/Petrissa Solja срещу Kristin Silbereisen/Sabine Winter, които имаха резултат 4-3, в полуфиналите на унгарската двойка Дора Мадараш/Szandra Pergel.

Сутринта трикольорите победиха на четвъртфиналите двойката Яна Носкова/Юлия Прохорова (Русия), резултат 4-1 (11-5, 5-11, 11-4, 12-10,11-8) и си осигуриха медалите за бронз. ВИДЕО

Елиза и Даниела, кума и фина, са двойни европейски шампионки на двойки за жени (2009, 2012).

Румъния вече има два медала на европейското първенство в Будапеща, златен и бронзов, спечелени в съчетанието на смесени двойки от Даниела Додеан Монтейро заедно със съпруга си Жоао Монтейро, съответно от Овидиу Йонеску и Бернадет Шокс.

Елиза Самара, в индивидуални четвъртфинали

Елиза Самара и Даниела Додеан Монтейро влязоха в осмото в индивидуалното, но само първата отива по-далеч.

Даниела беше елиминирана от фаворит 1, Ин Хан (Германия), победена с резултата 4-1 (11-3, 11-3, 7-11,
14-12,12-10). ВИДЕО

Елиза победи Сабин Уинтър (Германия) с 4: 1 и продължава състезанието за защита на континенталната титла, спечелена миналата година в Екатеринсбург. ВИДЕО

На четвъртфиналите Самара ще се срещне с Кристин Силберейсен (Германия), в събота, след 19:15. Мачът можете да гледате НА ЖИВО ВИДЕО, ТУК.

Европейският шампион Димитрий Овчаров, елиминиран

Бомбата на състезанието беше взривена от поляка Якуб Дияс, който елиминира действащия европейски шампион Димитрий Овчаров от 2-ри кръг ("16-ими"). Якуб Дияс спечели с 4-2 (11-13, 11-9, 4-11, 11-5, 11-8, 11-9).

Финал на двойки за мъже: Патрик Франциска (Германия)/Джонатан Грот (Дания) - Якуб Дияс/Даниел Горак (Полша).