Стомана-Астра 1-1. Тудорие спаси Галац от поражение в крайна сметка. Гости, само победа в последните шест етапа

Алибек вкара за Астра в 22-ата минута на мача с Оцелул, а отборът на Гюргево водеше на масата до 88-ата минута, когато Тудорие вкара и вкара точка в екстремизъм за домакините, в мач, отчитащ за 14-ия кръг. от Лига 1.

стомана-астра

Галац получи гостуването на Астра в 14-ия кръг на Лига 1. Гостите, с Олег Протасов на техническата скамейка, откриха резултата в 22-ата минута, когато Алибек вкара просто, от подаване на Де Аморим, първият му гол за сезона. Гостите се опитаха да запазят предимството на масата, което се оказа много крехко. В 88-ата минута, когато Оцелул сякаш се примири с поражението, Тудорие изтръгна гордост и възстанови равенството.

Нападателят на Галац, който влезе през второто полувреме, получи топка в полето на противника и я изпрати във вратата, от 6 метра, поставяйки крайния резултат, 1-1. Този резултат не помага особено на Steel, който остава на последното място в Лига 1. Галац не печели мач от 1 септември, когато спечели у дома, срещу Rapid, 2-0.

Astra, от друга страна, е много по-добра в класирането, но вече не е лесно да се намери път към победата в шампионата. Гюргево спечели само един мач в последните шест етапа и изглежда, че поставянето на Олег Протасов на мястото на Даниел Исайла не предизвика шока, който собственикът Йоан Никулае искаше.