Симона Халеп отива на полуфиналите в Рим, след като съперничката й се оттегли във втория сет

симона

Симона Халеп се класира за полуфиналите на турнира в Рим в събота, след като опонентката й на четвъртфиналите Юлия Путинцева се отказа във втория сет.

6-2, 2-0 беше резултатът в полза на Симона, когато играчът от Казахстан, класиран на 30-то място в класацията на WTA, реши да не продължава поради проблем със гърба.

На полуфиналите Симона ще се срещне утре с победителката в мача между Гарбине Мугруза и Виктория Азаренка.

Нашият представител контролираше изцяло срещата с Юлия Путинцева, която също се срещна по-рано тази година на Откритото първенство на Австралия, където я победи в два сета.

Симона зададе темпото, докато Путинцева изглеждаше изтощена след дългите мачове от предишните дни.

След първия сет казахстанът поиска медицински тайм-аут и след това реши да се откаже малко след началото на втория сет.

Можете да гледате на живо на SpotMedia.ro, мача между Симона Халеп и Юлия Путинцева, на четвъртфиналите на турнира в Рим.

Симона Халеп - Юлия Путинцева 6-2, 2-0 рет .

13:58 - Симона прави почивката, а Путинцева се оттегля поради медицински проблеми.

13:53 - Симона започва добре и вторият сет.

13:47 - Сет два започва със Симона на работа.

ИНФОРМАЦИЯ: Юлия Путинцева призова за намеса на физиотерапевта и ще получи медицинска помощ в съблекалнята.

Много по-добър старт на мача днес от Симона Халеп, тъй като тя бързо взема 1-во 6-2. # IBI20 pic.twitter.com/0Y2aphvhLS

13:41 - Нов пробив на Симона Халеп и първият сет отива при нашата тенисистка след половин час.

13:37 - 5-2 и Симона е само на мач от спечелването на първия сет.

13:35 - Путинцева си върши работата и по този начин завършва поредицата от три поредни мача, управлявани от Симона.

13:28 - Превъзходна игра на Симона, която прави 4-1.

13:26 - Нашият тенисист се възползва от първата брейк топка и се откъсва при 3-1 в този първи сет.

13:20 - Симона спасява две точки за пробив и след това успява да спечели гейма си.

ИНФОРМАЦИЯ: Победителят в този мач ще се изправи на полуфинал с победителя в мача между Виктория Азаренка и Гарбине Мугуруса.

13:15 - Игра при 0, управлявана от играча от Казахстан.

13:12 - Симона си върши работата и печели първия мач от мача.

13:10 - Мачът започва. Симона сервира първа.

За последно те играха в Австралия по-рано тази година, а днес отново се изправят. Надяваме се, че Симона отново може да победи Юлия. Тя е твърд боец, така че няма да е лесно. Те вземат съда сега, за да видят кой ще се класира за SF. # Ibi20 pic.twitter.com/Pnq3X451Qg

Мачът се излъчва по телевизията на Digi Sport 2.

Симона Халеп и Юлия Путинцева се срещнаха още веднъж, тази година, на Откритото първенство на Австралия, когато нашият представител спечели в два сета, 6-1, 6-4.

2 е мястото, заето от Симона Халеп в класацията на WTA, докато играчът от Казахстан е на 30-та позиция.