Симона Халеп печели румънския двубой с Ирина Бегу от 2 кръг на Ролан Гарос

От Корнел Преда.
Публикувано: 30.09.2020, 19:37.
Актуализирано: 16.10.2020, 16:49

Симона Халеп победи Ирина Бегу в румънския двубой във втория кръг на Ролан Гарос. Симона, основният фаворит на състезанието, спечели, резултат 6-3, 6-4, в края на дуел, продължил час и 24 минути

бегу

Симона Халеп и Ирина Бегу се срещат в кръг 2 на Ролан Гарос

Hepta/AFP7/Оскар Дж. Барозу

• Симона Халеп се класира за третия кръг на Ролан Гарос.
  • Симона Халеп среща в следващия мач американката Аманда Анисимова.

Актуализация 19.31: Симона Халеп печели румънския двубой с Ирина Бегу от втория кръг на Ролан Гарос. Симона, 2-рото място в света, спечели, резултат 6-3, 6-4, в края на спор, който продължи един час и 24 минути. Симона, която се смята за основен фаворит на турнира, се изправя в третия кръг с американката Аманда Анисимова, 25-та фаворитка на състезанието.

Актуализация 19.17: Вторият набор от конфронтацията между Симона Халеп и Ирина Бегу е под знака на равновесието, като двете са равенства, 3-3.

Актуализация 18.47: След като загуби самостоятелно седем мача, Симона Халеп се завърна в воденето на бойните действия и завърши сета в стил голям шампион, 6-3. Първият сет продължи 39 минути.

Актуализация 18.39: След силен старт на Симона Халеп, Ирина Бегу балансира румънския двубой на Ролан Гарос и има възможност при 3-4 да служи за изравняване на ситуацията на масата.

Актуализация 18.15: Симона Халеп започна дуела с Ирина Бегу в сила и води с 3: 0 в първия сет.

Актуализация 17:50. Доминик Тийм спечели мача с Джак Сок в три сета, 6-1, 6-3, 7-6 (8), така че на арената Сузана Ленглен следва дуела между Ирина Бегу и Симона Халеп.

Мачът между Халеп и Бегу започва в 18:05 часа.

Гледайте дуела Халеп-Бегу на Ролан Гарос тук.

Актуализация 15:40. Wawrinka победи Koepfer с 6-3, 6-2, 3-6, 6-1 и вече започна втория мач за деня на арената на Suzanne Lenglen.

Актуализация 14:35. Първата игра на терена, където играе Симона Халеп все още не е приключило, така че мачът ще започне много по-късно от първоначално очакваното.

Стан Ваврика води с 2-1 в сетове в мача с Доминик Кьопфер, последван от мача между Сок - Тийм.

Главният фаворит на турнира Ролан Гарос, Симона Халеп, ще се срещне със сънародничката си Ирина Бегу във втория кръг.

Симона Халеп, 2-ро място WTA, класирало се във втория кръг, след като подмина испанката Сара Сорибес Тормо, 70-то място WTA, резултат 6-4, 6-0, след един час и 22 минути.

Ирина Бегу, 73-то място WTA, победи швейцарката Jil Teichmann, 54-то място WTA, резултат 6-4, 4-6, 6-3, след два часа и 30 минути игра.

Симона Халеп - Ирина Бегу, първият двубой на Роналд Гарос

Мачът между двамата румънци ще се играе в сряда, около 16:00 часа. Мачът се провежда на арената на Suzanne Lenglen и е третият мач за деня на терена.

Мачът между Халеп и Бегу трябва да започне след мача Вавринка - Кьопфер (начало в 12:00) и Сок - Тием, на масата при мъжете.

Мачът ще бъде излъчен в текстов формат на живо на Observatornews.ro и AS.ro. На AS.ro можете да намерите най-новата информация за пътуването на румънците в Ролан Гарос.

Мачът е първият от двамата румънци на Ролан Гарос. Халеп има 20 победи и 2 загуби през 2020 г., докато Ирина Бегу има 4 победи и 6 загуби.

Също така по отношение на статистиката, Симона Халеп спечели 23 титли в кариерата си, а Бегу 13 титли, докато Халеп има 390 победи и 170 поражения в записа, в сравнение със 173 победи и 177 поражения на Ирина Бегу.

История на мачовете между Halep и Begu. Двамата играчи са се срещали още 5 пъти в кариерата си, Симона Халеп излиза победител всеки път.

Симона Халеп може отново да стане номер едно в света

Симона Халеп е класирана на 2-ро място в класацията на WTA и трябва да спечели турнира Ролан Гарос, за да изпревари австралийката Ашли Барти в световната ранглиста.

В топ 100 има четири румънки, Патриша Ţig, която падна с едно място и е на 59, Ирина Бегу, която също загуби позиция, като е на 73, Сорана Кирстеа, която е с едно място по-ниска от миналата седмица, на 84, и Ана Богдан, която остава на 93.

Моника Никулеску и Сорана Кирстеа, победени при Ролан Гарос

Моника Никулеску, номер 141 WTA, идваща от квалификациите, беше победена във вторник от Даниел Колинс (САЩ, 57 WTA), в първия кръг на турнира на основната дъска на турнира Ролан Гарос.

Никулеску беше победен от Колинс, резултат 2-6, 6-2, 6-1, след един час и 47 минути.

Сорана Цирстеа, 83-то място в WTA, беше победена и от Елена Рибакина (Казахстан), световна номер 18 и първоначална 14, резултат 6-0, 6-3, след 65 минути игра.

Във втория кръг на Ролан Гарос, Румъния вече е класирала четирима играчи: Симона Халеп, Ирина Бегу, Патриша Жиг и Ана Богдан. Ирина Бара също играе за втория кръг във вторник.

Халеп, "изключително труден" мач в първия кръг

Халеп, който навърши 29 години по време на турнира в Ролан Гарос, заяви, че мачът от първия кръг е изключително труден.

"В началото беше трудно, топката не летеше много, полето беше твърдо. Но имах план Б, много отворих полето си. Имах повече време в мрежата, мисля, че поставих кратък рекордХалеп каза пред Eurosport.

Мачът между Симона Халеп и Ирина Бегу се провежда в сряда, 30 септември. Мачът се излъчва по телевизията от Eurosport.

Ако сте заснели изображения, които могат да станат новини, можете да ни ги изпратите на WhatsApp на 0722.699.800, на страницата на Обсерваторията на Facebook или по имейл на [имейл защитен] .