Симона Халеп - Беатрис Хадад Майя, във втория кръг на Уимбълдън. Симо отива по-далеч | БЛОГ НА ЖИВО

От Петре Добреску, сряда, 5 юли 2017 г., 22:23 Последна актуализация в сряда, 05 юли 2017 г., 23:18

Симона Халеп - Беатрис Хадад Майя, във втория кръг на Уимбълдън. Двамата никога не са се срещали досега.

Симона Халеп - Беатриз Хадад Майя 7-5, 6-3

Симона Халеп, втората фаворитка, се класира в сряда, в третия кръг на турнира на трева в Уимбълдън, третия Голям шлем за годината, след взискателен мач с бразилката Беатрис Хадад Мая, която спечели със 7-5, 6-3.

Световният номер 2 спечели за час и 30 минути, дори и да не изигра най-добрия си тенис пред 21-годишния играч, който заема 96-то място в света.

Симона започна слабо и беше поведена с 3: 0 в първия сет, но успя да се върне и да изравни (3: 3). Хадад Мая отново се откъсна, при 5-3, но Халеп имаше много добър край на сета, с четири поредни мача, завършвайки със 7-5.

симона

Във второто действие южноамериканският играч водеше със сервис до 3-3, когато след оспорваните мачове Халеп направи брейк при нула, след което заплоди своя сервис при нула, спечелвайки отново на сервиса на противника, в крайна сметка (6-3).

Симона успя 3 аса, в сравнение с само един от бразилеца, направи 4 двойни грешки, за разлика от 6 на противника, направи 14 победители (19 Haddad Maia) и направи 20 непринудени грешки, Beatriz Haddad Maia имаше почти двойно (39 ).

Халеп, полуфиналист от Уимбълдън през 2014 г. и четвъртфиналист миналата година, си осигури 90 000 британски лири и 130 WTA точки.

хадад

Два спечелени мача. Няма отпаднали комплекти.

Поставената под номер 2 Симона Халеп напредва до третия кръг с победа 7-5, 6-3 ... # Уимбълдън pic.twitter.com/IKqhHm8HCw

Игра 21: Хадад Майя почти е загубил компаса си. Две мач топки за Симона. Игра, сет, мач: 6-3 .

Игра 20: игра на нула: 5-3.

Игра 19: Симона е 30-0. Пробив сега би бил златен. Три брейк топки. И това е нулева пауза: 4-3.

Игра 18: Симона поведе с 40-0, но спечели, след като съперникът се доближи до 40-30. Равенство: 3-3.

Игра 17: се играе с предимство. Най-дългият обхват. Играе повече от 6 минути. Поредна топка за пробив за Симона. И този път не дава плод. Хадад Майя налага: 2-3.

Игра 16: Симона спаси две точки за пробив. Той има предимства. Равенство. След това, Хадад Майя. Равенство. След това, Майя. Равенство. Advantage, Halep. Игра, Симона: 2-2 .

Игра 15: Симона е раздразнена от излизането на бразилеца в мрежата: 1-2.

Игра 14: Халеп, още един ас. Е направен 1-1.

Игра 13: обслужва Хадад Майя: 0-1.

Игра 12: Симона сервира за снимачната площадка. Игра до нула: 7-5.

беатрис

Игра 11: Симона има два шанса за пробив. Остава само един, 40-30. Симона поема за първи път: 6-5.

Игра 10: Симона се бори ужасно: 5-5.

Игра 9: Халеп прави почивката и остава в сета: 4-5 .

Игра 8: Халеп, втората двойна грешка. Пробив до нула, управляван от Haddad Maia: 3-5.

Игра 7: Симона тича от единия ъгъл на терена до другия. Хадад Майя му дава неочакван отговор: 3-4 .

Игра 6: Симона се опитва да спре инерцията на бразилеца и да повиши нивото на играта: 3-3 .

Игра 5: 40-40. Двойна грешка на Haddad Maia, предимство на Halep. Брейк топка. Равенство. Advantage, Halep. Брейк, Симона: 2-3.

Игра 4: Халеп, първият ас. 40-40. След това, Симона. Нашият играч проби леда и спечели първата игра: 1-3.

Игра 3: Хадад се откъсна: 0-3 .

Игра 2: Брейк Хадад, след като Симона беше 30-0. Халеп направи първата двойна грешка: 0-2

Игра 1: обслужва Beatriz Haddad Maia: 0-1.

хадад

АКТУАЛИЗИРАНО на 5 юли, 20:40 ч. / Мачът Venus Williams - Wang завърши, 4-6, 6-4, 6-1. Може би мачът между Симона Халеп и Беатриз Хадад Майя започва.

АКТУАЛИЗИРАНО на 5 юли / Началото на мача на Симона Халеп се отлага за 21:00 часа. Мачът Venus Williams - Wang приключи.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 4 юли / Симона Халеп ще играе във второ действие на Уимбълдън, в сряда, срещу Беатрис Хадад Майя. Организаторите обявиха, че мачът с Haddad Maia ще се играе на поле 1 не по-рано от 18:30. Мачът е насрочен за сряда, след Нишикори - Стаховски и Ванг - Венера Уилямс.

АКТУАЛИЗИРАНЕ на 4 юли. Противниците на Симона в битката за трофея и за първото място WTA също напреднаха във втория кръг.

Германската тенисистка Анжелик Кербер, световната номер едно, се класира без проблеми в кръг 2 на Уимбълдън, третият турнир от Големия шлем за годината, побеждавайки я в два сета, 6-4, 6-4, за един час и 27 минути, на американката Ирина Фалкони (247 WTA). В следващия кръг Кербер ще играе срещу белгийката Кирстен Флипкенс (88 WTA), която победи японката Misaki Doi с 6-4, 6-3 (57 WTA).

Във втория кръг фаворитката номер 3, чехичката Каролина Плискова също се класира във вторник, побеждавайки рускинята Евгения Родина с 6-1, 6-4. Тя ще играе в следващия кръг със словачката Магдалена Рибарикова, която победи румънката Моника Никулеску с 6-4, 6-1.

Изненадващо беше елиминирането в първия кръг на рускинята Анастасия Павлюценкова, бр. 17 свят, който беше победен в три сета, 3-6, 7-6 (8/6), 9-7, от австралийката Арина Родионова, бр. 166 свят.

Испанският тенисист Гарбине Мугуруса, водещ на сериала No. 14, класира се във вторник във 2-ри кръг на Уимбълдън, третият турнир от Големия шлем за годината, побеждавайки в два сета, 6-2, 6-4, рускинята Екатерина Александрова, бр. 75 свят.

АКТУАЛИЗИРАНЕ на 4 юли. Ако премине Хадад Майя, Симона Халеп ще играе срещу победителката в мача Карла Сурес Наваро (Испания) - Шуай Пен (Китай).

Други резултати от първия кръг Цибулкова - Петковичи 6-3, 3-6, 9-7 Ларсон - Квитова 3-6, 4-6 Конта - Хсие 6-2, 6-2 Вондроусова - Пенг 7-6, 0-6, 4-6 Азаренка - Белис 3-6, 6-2, 6-1 Суарес Наваро - Бушар 1-6, 6-1, 6-1 Остапенко - Сасновичи 6-0, 1-6, 6-3

Американска тенисистка Венера Уилямс, бр. 11-та в света, тя се класира в понеделник във втория кръг на Уимбълдън, третият турнир от Големия шлем за годината, побеждавайки в два сета, 7-6 (9/7), 6-4, белгийката Elise Mertens, no. 54 свят.

Симона Халеп подаде в два сета, резултат 6-4 6-1 от Марина Ераковичи (играч от квалификациите - 129 WTA) и се класира за втория кръг от турнира от Големия шлем на Уимбълдън. Вторият играч в света ще има лесен противник в следващия кръг.

Симона Халеп - Хадад Майя, във втория кръг на Уимбълдън. Той участва само в „Ролан Гарос“

Симона Халеп ще играе във втория кръг срещу бразилката Беатрис Хадад Мая. 96-та WTA, бразилецът победи в два сета, 6-4, 6-2, след час и пет минути, Лора Робсън от Великобритания, 188-то място в световната класация.

Симона Халеп и Беатриз Хадад Мая (на 21 години) ще се срещнат за първи път. Предишният турнир от Големия шлем, в който участва Хадад Мая, беше Ролан Гарос. Идвайки от класирането на френска клей, бразилската играчка беше победена в първия кръг от рускинята Елена Веснина в 3 сета.