Симона Халеп, във втория кръг в Букурещ. Моника Никулеску, победа в Баку

Автор: Sorin Breazu/Дата на публикуване: 19-07-2011 11:07

симона

Симона Халеп, носител номер 1 на турнира Ladies Open Румъния в Букурещ, се класира вчера за втория кръг.

Във встъпителния кръг на състезанието с награди на обща стойност $ 100 000, Halep (19-годишна) победи Masa Zec-Peskirici (Словения) с 6-2, 6-1. Във втория кръг младият играч от Румъния ще играе срещу победителката в мача между Ленка Юрикова (Словакия), играч от квалификациите, и Кристина Дину, бенефициент на уайлд кард.

В Азербайджан Моника Никулеску, номер 5 на поставяне и обитател на 54-то място в WTA, се класира днес за втория кръг на турнира в Баку, състезание с награди на обща стойност 220 000 долара. Никулеску се възползва от изоставянето на спортиста Ейрини Георгату (Гърция), играч от квалификациите, при резултата 5-1 в първия сет. Във втория кръг румънката ще се срещне с Галина Воскобаева (Казахстан), 162-ро място WTA, която премина с категоричните 6-0, 6-0, от София Чапатава (Грузия).