Нинел Микулеску, три златни медала от вдигането на тежести на ЕК в Минск

Спортистът Нинел Микулеску спечели в сряда в категория до 69 кг три златни медала на Европейското първенство по вдигане на тежести в Минск, в стил грабване (153 килограма), в стил изхвърляне (180 килограма) и общо (333 килограма).

нинел

Нинел Микулеску, три златни медала от вдигането на тежести на ЕК в Минск (Изображение: Богдан Маран/Снимка на Mediafax)

В грабения стил Нинел Микулеску влезе директно със 147 килограма, успявайки от първия опит, с който премина на първо място. Тогава руснакът Михаил Гобеев го детронира, със 148 килограма, следван от турчина Мете Бинай (149 килограма), но Никулеску вдигна на 150 килограма, ставайки отново лидер. В последния опит Бинай пропусна 151 килограма, а златният медал отиде при румънеца, в грабнат стил, който се справи със 153 килограма при последното участие.

В хвърления стил Нинел Микулеску стартира директно на 170 килограма, с успех, в състезание със същия Гобеев, от Русия, 171 килограма при първия опит. След това Микулеску вдигна 175 килограма, заемайки отново първо място, но руснакът си отмъсти с успех от 178 килограма. Румънският щангист тежи 180 килограма, печелейки златния медал със сигурност и в хвърлен стил, особено след като Гобеев отстъпи в последния опит.

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Кой е героят-доктор от Пиатра Неамț. Той беше колега в колежа на Нелу Татару

Протоколите за пожар са само на хартия! Липсата на симулации в болниците се заплаща с живот, казва Кармен Маргинян, анестезиолог

Картината на трагедия, която би могла да бъде избегната. Поредицата от събития, които се проведоха в секцията ATI в Пиатра Неамц

„НИЩО Е ЧАСОВА БОМБА“ - Кармен Маргинян, анестезиолог, обяснява опасностите в румънските болници

Двете изпълнения в двата стила донесоха на румънския щангист общо златния медал, с 333 килограма, единственият, който отбелязва резултати на олимпийско ниво.

Във вторник, на втория ден от състезанието в Минск, Антониу Буци спечели два медала по 62 килограма, злато в изхвърления стил (165 кг) и общо сребро (300 кг). Флорин Величу се класира на седмо място общо (276 кг).

През първия ден на състезанието Габриел Олару пропусна категорията до 56 кг, успявайки с един опит (100 кг в теста за откъсване).

В ЕК в Минск участват 227 спортисти от 32 държави. В четвъртък Румъния ще бъде представена от Роксана Кокос, в категория до 63 килограма. Целта на трикольорите да спечелят четири медала, от които общо два, беше постигната след три дни състезание.