Треньорът Цезар Москалюк, заедно с изпълнителката на делегацията на Сучава, Диана Лисов

CSȘ 3 Suceava се завърна с 13 медала от юношеските национални отбори II

спорт

спорт

спорт

местен

Училищният спортен клуб 3 Сучава присъства с десет състезатели в Букурещ, на финалите на лятното издание на Националното първенство по плуване за юноши II, състезание, от което учениците на треньора Цезар Москалюк се завърнаха у дома с 13 медала. Диана Лисов, състезателката, която стана национален шампион на Румъния на 400 метра смесено, спечели най-много места на подиума, спечели среброто на 50 метра бруст и 200 метра гръб, но също така и три бронзови медала на 100 и 200 метра. сутиени метри и 200 метра смесени. Теодор Марчитан успя да спечели сребро на 50 метра бътерфлай и 200 метра бруст, но също и бронз на 50 метра бруст. Също така в индивидуалното състезание Антония Нию се изкачи на второто стъпало на подиума на 50 метра бруст и на третото на 100 метра бруст и 50 метра бътерфлай. Сучава също отбеляза в щафетата чрез отбора, сформиран от Диана Лисов, Антония Нишу, Александра Илиев и Савина Руксандра, които взеха бронза в смесеното състезание 4x100 метра.

„Много съм щастлив, че нашите спортисти са успели да се мобилизират и да постигнат отлични резултати в тези национални отбори. Имахме и много четири места, Калин Стафи, Антония Нишу и Теодор Марчитан бяха много близо до други медали ", каза треньорът от Сучава, Цезар Москалюк.

Купа Сучава, международно състезание за деца

Преди младежите II, в басейна на гимназиално училище Nr. 3 Suceava се проведе международно състезание по плуване под името Sucaava Cup, което беше организирано от Плувната асоциация на окръг Сучава, с подкрепата на окръжния съвет, окръжната дирекция за спорт и младеж, гимназиалното училище Nr. 3 Сучава и Асоциация Аква клуб.

Състезанието е предназначено за най-малките плувци, деца на възраст от 6 до 10 години, като основната цел е да се популяризира този спорт, да се работи в тясно сътрудничество с отбори в съседни държави и да се стимулират децата, които практикуват плуване. да преминете към спортни постижения. Почти 200 състезатели се включиха в състезанието, като първото място в отборното класиране беше заето от Университета “fantefan cel Mare” в Сучава, следван от CSȘ 3 Suceava и CSȘ Gura Humorului. В края на състезанието организаторите наградиха всички спортисти и това с подкрепата на проект, финансиран от окръжния съвет на Сучава.