Халеп удари! Той събори противника си. Историческо представление в Рим

Автор: Габриел Замфиреску/Дата на публикуване: 21-09-2020 16:09

събори

Симона Халеп даде удара на седмицата. Той събори съперника си на финала на Foro Italico, голямата си съперница Каролина Плискова. Това е историческо представяне за втория играч в света, което на практика принуди чеха да се откаже преди края.

Симона Халеп върви по посока на часовниковата стрелка след принудителното спиране, причинено от пандемията на коронавируса. Румънката вече спечели втория турнир на WTA след пандемията, след кратък финал на Foro Italico.

Халеп удари!

Вторият играч в света спечели финала на турнира на WTA в Рим. Той победи Каролина Плискова на финала само след 30 минути. При 6-0 и 2-1 за Халеп, чехът не можа да продължи играта поради проблеми със гърба.

Халеп достига 22 трофея, спечелени в кариерата си, от 39 изиграни финала. Това е третата поредна титла, спечелена от Халеп, след спечелените в Дубай и Прага.

Първият сет изглеждаше като по-дълго мигане. Отне само двадесет минути, за да победи Симона Халеп с 6: 0. Резултатът беше болезнен както в буквален, така и в преносен смисъл за Каролина Плискова, която влезе в полето с превръзка на лявото бедро и по време на почивката получи известни грижи от физиотерапевта в областта на лумбалната област.

В първите точки на мача Симона също имаше неприятно събитие: тя се подхлъзна по шлаката, но за щастие не остави никакви последствия, както беше през 2017 г., когато имаше проблеми с глезена.

В допълнение към много добрата игра, показана от Симона Халеп, която успя да направи няколко кинематографични връщания, беше ясно, че има нещо нередно с Плискова. 28-годишната чехка не успя да спечели директно, което е странно за агресивен играч като нея.

След такъв резултат се изиграха само 11 минути и три мача, Каролина Плискова реши, че не може да продължи. В такива ситуации винаги се задава въпросът дали той не е могъл да устои на още няколко игри, за да не развали празника на победителя.,

Симона Халеп печели трофея в Рим, единствената липсва в списъка на големите на шлака, след победа на Ролан Гарос през 2018 г. и в Мадрид през 2016 и 2017 г. Тройка, която само Мария има в списъка Шарапова и Серена Уилямс.