АКТУАЛИЗАЦИЯ/Корина Каприориу получава втори сребърен медал на Румъния на Световната купа по джудо

каприори
АКТУАЛИЗАЦИЯ/Корина Каприориу загуби финала в категория до 57 кг на Световната купа по джудо. Трикольорът по джудока беше победен от същата състезателка, която я победи в олимпийския финал, японката Каори Мацумото. Медалът на Корина е вторият сребърен медал за Румъния, след като вчера Андрееа Читу успя със същото представяне, но в категория до 52 кг.

АКТУАЛИЗАЦИЯ/Корина Каприориу се класира на финала в категория до 57 кг на световното първенство по джудо. Румънката ще се бие в последния акт с опонента си на олимпийския финал, японката Каори Мацумото.

Корина Каприориу се класира на полуфиналите в категория до 57 кг в рамките на световното първенство по джудо. Румънката ще се бори за място на финала с канадката Катрин Бошемин-Пинар.

Каприориу победи във втория кръг иберийския Консепсион Белорин, в осмия кръг премина Манон Дюрбах, от Люксембург, така че на четвъртфиналите да премине унгареца Хадвиг Каракаш.

Корина Каприори е олимпийска вицешампионка, бронзова медалистка на Световната купа през 2011 г., европейска шампионка през 2010 г. и бронзова медалистка на Европейско първенство през 2011 г.

Друга представителка на Румъния, Лоредана Охай, отпадна в третия кръг от група С от категорията до 57 килограма.