Първата реакция на Симона Халеп след унищожаването на Анисимова на Ролан Гарос: „Точно това, което беше необходимо“

Симона Халеп разби Аманда Анисимова в кръг 3 на Ролан Гарос и получи заслужен реванш след горчивото си поражение миналата година.

първата

55 минути за съкрушителна победа. Той унищожи Анисимова

Мачът Симона Халеп - Аманда Анисимова, от 3 кръг на Ролан Гарос, завърши след 55 минути, с поразителна победа за нашия шампион. С 6-0, 6-1 мачът завърши, в който Симона Халеп смачка Аманда Анисимова. Симона Халеп трябваше да отмъсти, след като миналата година, също на Откритото първенство на Франция, американката победи нашата състезателка на четвъртфиналите. Основният фаворит на Ролан Гарос 2020, Симона Халеп вече знаеше как да унищожи Анисимова. С пълна зрялост в играта жената от Констанца падна на земята с опонента си. Аманда Анисимова нямаше никакъв шанс в лицето на "урагана" Халеп.

55 минути за мача-реванш, който донесе на Симона квалификация в осминафиналите на Ролан Гарос, но и чек на стойност 126 000 евро. Агресивна в ключовите моменти, Симона Халеп унищожи съперницата си. Нашият шампион ходеше много по Анисимова, която показваше признаци на умора и в един момент изглежда имаше проблеми с коляното. За Симона Халеп реваншът беше сензационен. Той даде урок по тенис на една от младите спортни жени във възход.

Първата реакция на Симона Халеп след унищожаването на Анисимова

Симона Халеп също даде първо изявление, след като унищожи Аманда Анисимова, в мача-реванш на Ролан Гарос.

„Играх много добре, играх точно това, което ми трябваше. Нещата се промениха от миналата година, знаех какво трябва да направя, за да спечеля пред нея. Знаех, че трябва да се върна добре. Бях много уверен, защото нещата вървяха добре в тренировките.

Мисля, че това беше най-доброто решение да не отида на US Open, останах у дома и се подготвих да бъда много силен в шлаката. Обичам да играя на шлака и се радвам, че съм в Ролан Гарос ", каза Симона Халеп след победата с Анисимова за Eurosport.

Симона Халеп, основният фаворит на Ролан Гарос 2020, ще се срещне в осмия кръг Ига Суатек, 19-годишна играчка от Полша, заемаща 48-то място в WTA. Мачът е насрочен за неделя, 4 октомври.

Съперникът в осминафиналите победи Йожени Бушар (68 WTA) днес, 6-3, 6-2. Мачът между двамата състезатели продължи час и 15 минути.