Те са НАЙ-СЛАБИТЕ "състезателни инженери"! Трудни тренировки преди големия финал! Какво бивш пилот от Формула 1 прави с тях:

Nissan GT Academy стартира отново! Най-готините в автомобилните игри вече могат да станат професионални състезателни пилоти! Трима бивши геймъри вече са станали легални пилоти. Всичко това благодарение на единствената програма в света, която превръща шофьора на диван в асо на веригата - Nissan GT Academy.

инженери

Лукас Ордонес беше първият победител през 2008 г. Сега той се състезава в най-горещата надпревара за издръжливост в света - 24-те часа на Льо Ман. Година по-късно дойде ред и на французина Джордан Тресон. Той влезе в автомобилния спорт, след като спечели състезанието GT Academy. Сега той се бие в световното първенство за издръжливост. Подобно на Ордонес, Тресон се състезаваше тази година в Льо Ман и завърши 9-и в своя клас.

Най-"свежите" победители в програмата на Nissan GT Academy са британец и американец. Jann Mardenborough и Bryan Heitkotter сега правят сензация в състезанията за издръжливост. За Брайън това беше като сън. „През 2011 г. бях безработна. Сега се състезавам в Индианаполис! ” американецът е изумен. Всички те имаха едно общо нещо: тренираха усилено на Playstation, въпреки че никога не стъпваха в състезателна кола.

В Silverstone Academy останаха само 24 състезатели. 12 бяха елиминирани. Още шестима ще напуснат веригата и ще се сбогуват с мечтата да станат пилоти. Останалите трябва да преживеят лудите доказателства, мислени от журито. За това устойчивостта на стрес е жизненоважна.

Бившият пилот на Формула 1 Джони Хърбърт е кошмарът на състезателите, които сега трябва да влязат в обувките на състезателните инженери. В допълнение към проблемите с колата, 24-те геймъри трябва да успокоят Хърбърт, който е на път да скочи в битка. Хърбърт е почти разстроен, когато вижда, че никой не може да му каже какви настройки да направи в състезателната кола.

И сякаш това не беше достатъчно, веднага след това те ще седнат зад волана на 330 конски сили Nissan 370Z в състезание по плъзгане. Който загуби, се прибира. Останалите имат още един шанс за голямата награда. Място на стартовата решетка за най-горещото състезание от началото на годината - Дубай 24 часа.

И можете да видите състезанието в Дубай на живо. Регистрирайте се за състезанието до 26 декември, завършете теста на Nissan GT Academy за 5 минути, направете си профил на водач и можете да спечелите пътуване до 24-часовото състезание в Дубай