СТРАНИЧНИ НОВИНИ Удивително! Луд мач в Синсинати: Какво направи Симона Халеп в дебюта си/първата реакция на Симона

Автор: Габриел Замфиреску/Дата на публикуване: 14-08-2019 19:08

новини

Невероятен резултат! Симона Халеп изненада всички в началото на турнира в Синсинати. След първия свободен кръг шампионът на Уимбълдън игра с рускинята Екатерина Александрова, първата среща между двамата в веригата на WTA.

Веднага след мача Симона Халеп похвали съперницата си и благодари на феновете, които я насърчиха от трибуните. * Беше много труден мач. Той удари силно топката. Не се предадох и много исках да тичам след всяка топка и съм щастлив. Психически беше трудно след контузията от последния турнир. * Не ме болеше и това ме зарадва, но не ми беше лесно да намеря своя ритъм. В сет две почувствах, че мога да бъда агресивен и да я преследвам. Благодаря ви, че сте с мен и се надявам да се видим до края (n.r. - на феновете по трибуните) ", каза Симона в края на мача.

Неочакван резултат за Симона Халеп в началото на турнира в Синсинати. Румънката имаше свободен кръг, а във втория рунд тя се изправи срещу рускинята Екатерина Александрова, с която никога досега не е играла в кръга на WTA.

След триумфа на Уимбълдън и изоставянето на Торонто, Симона не започна много добре мача с Александрова. Той определено загуби първия сет с 3-6. Вторият акт не започна много добре за нашата шампионка, която загуби работата си още в началото.

Симона успя да се върне и да изравни при 3. Краят на второто действие беше пълна лудост. Двамата играчи отидоха главата до главата до 5-5, когато Симона взе почивка и затвори сета със 7-5. Така румънецът изтласка решително мача.

Сет три беше също толкова балансиран. Двете отидоха главата до главата до 4-4, когато рускинята направи два поредни дубъла и загуби работата си до нула. Симона затвори мача при 6-4.

Симона Халеп ще играе в третия кръг с победителката в мача между американката Мадисън Кийс (18 WTA) и рускинята Дария Касаткина (41).