СИМОНА ХАЛЕП - КАРОЛИНА ПЛИСКОВА // Номер 1 WTA или първият ГРАН СЛАМ в кариерата си? Решението, което Симона Халеп е готова да вземе!

Симона Халеп се очаква на 29 януари в Санкт Петербург, на $ 733 000 WTA турнира. Но проблемите с глезените тласкат световния лидер към отстъпление.

каролина

Халеп е готова на всичко, за да спечели първата титла от Големия шлем в кариерата си. След Откритото първенство на Австралия тя ще вземе няколко почивни дни за лечение. Това може да означава оттегляне от турнира в Русия. Главната последователка от класацията на WTA обаче, Каролайн Возняцки, също ще участва, но също така Каролайн Гарсия, Йелена Остапенко, Кристина Младенович или Анастасия Павлюченкова.

"Не знам какво да правя след турнира, виждам как ще завърша, ще бъда свободен, ще направя ЯМР. Ако мога да играя на това ниво, нищо не изглежда счупено, проверих, но връзките са много опънати. почивка и лечение. Следващият турнир е в Санкт Петербург, но ще видим дали ще участвам ", каза Симона Халеп на конференцията.

ХАЛЕП - ПЛИСКОВА, АВСТРАЛИЙСКИ СПОРТ ОТВОРЕН!

Каролина Плискова ще бъде противник на румънката Симона Халеп, световният лидер, на четвъртфиналите от турнира от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия, след като победи в понеделник на осминафиналите сънародничката си Барбора Стрицова в три сета, 6-7 (5), 6-3, 6-2.

Мачът, много спорен, продължи два часа и 42 минути. Каролина Плискова е шестият фаворит на състезанието в Мелбърн, а Барбора Стрицова е номер 20.

Каролина Плискова, бивш световен лидер, изравни най-доброто си представяне на Откритото първенство на Австралия, достигайки четвъртфиналите през 2017 г.

Също в понеделник Симона Халеп победи японката Наоми Осака без емоции, в два сета, с 6-3, 6-2. Румънката успя да съчетае най-доброто си представяне в Мелбърн, четвъртфиналите, след изданията 2014 и 2015.

Досега Халеп и Каролина Плискова са се срещали седем пъти, като балансът е благоприятен за румънката, която печели пет пъти.

Миналата година Халеп победи Плискова на полуфиналите в турнира Ролан Гарос, 6-4, 3-6, 6-3.