Серена Уилиламс се завърна с победа в WTA веригата. „Влязох в полето с голяма радост в душата си“

Серена Уилямс (36 години), бивш номер 1 в света, спечели първия мач в четвъртък след 14-месечно отсъствие от женската верига, побеждавайки с 7-5, 6-3 пред казахстанския Зарина Диас, в първия кръг на турнира WTA на Индиан Уелс (НАС).

уилиламс

Най-малката от сестрите Уилямс, която стана майка през септември миналата година, когато роди момиченце, не направи никакви участия в WTA пистата след успеха на Australian Open 2017. час и 32 минути игра, с които да надделеете в играта Зарина Диас, заемайки 53-то място в световната йерархия.

И последният мач между двамата завърши със същия резултат, през 2016 г., в третия кръг в Маями.

Следващата съперница на Серена Уилямс ще бъде холандката Кики Бертенс (29-то място WTA), класирана директно във втория кръг на състезанието в Калифорния.

"Беше невероятно, една година и дете по-късно. И сега ще се прибера у дома при дъщеря си. Не исках да си оказвам прекалено голям натиск в този турнир. Влязох на терена, знаейки, че в тези първи мачове няма да бъда "Със сигурност в най-добрия си вид. Малко съм ръждясал. Няма какво да губя, просто имам какво да спечеля и игра от този вид. Влизам на терена и се развивам с голяма радост в душата си. Знам, че всичко може да бъде силно." "Това щеше да се случи в живота ми. Чувствах, че историята ми не е приключила." каза Серена в края на мача.