Румъния, втори мач, първа победа на Световното първенство по хандбал за жени. Той спечели със Сенегал. Класиране по групи

Румъния отбеляза първата победа на Световното първенство по хандбал за жени в Япония. Нашият национален отбор победи сенегалския национален отбор във втория мач от група С, с резултат 29-24. По време на почивката беше 15-12 за Румъния, според Mediafax.

румъния

Началото на мача беше в полза на националния ни отбор. С много добра игра във взаимоотношенията отбрана-атака румънците лесно се дистанцираха при 3-0 и 11-4, но противниците се завърнаха след играта във фаза на отбраната не беше същото. И накрая, с Кристина Неагу близо до максималния капацитет, Румъния завърши на преднина през първите 30 минути.

През второто полувреме се запази някакъв баланс. Грешките допуснаха и двата национални отбора, но целта на Румъния отново беше добра, както в дебютния мач на Световното първенство, с Испания. Така трикольорите спечелиха 29-24 и събраха първите точки в група С, след като в първия мач, изигран в събота, загубиха от Испания с 16-31.

Най-добрият голмайстор на Румъния беше Кристина Неагу, с 13 гола.

Неагу бе обявена за играч на мача Румъния - Сенегал от Световното първенство по хандбал, но не е ентусиазирана от представянето си. Въпреки че вкара 13 пъти в сенегалския гол, Неагу е по-доволен от отборната игра.

В други мачове от група C резултатите бяха записани: Казахстан - Черна гора 21-30 и Испания - Унгария 29-25.