Румънски жени се представят на Ролан Гарос. След Халеп и Чиг той се класира в кръг 3

Горещи новини

11:39 - Covid-19. Венецуела купува от Русия 10 милиона дози ваксина Sputnik V

11:30 - Слива, груба атака срещу шефовете на FRF. Кой влезе в колиматора на бившия вратар

11:21 - Следва кошмарна зима, най-трудната в историята. Прогнозите на големите световни специалисти

11:12 - Ракета SpaceX на път към МКС. Русия, разработена от НАСА

11:03 - Обувката от 43 750 евро. Защо е толкова скъпо

10:54 - Алекс Боди се опита да избяга от лапите на маскираните. Какво направи милионерът

10:47 - Covid-19. Ким се бори с пандемия в политическия офис на партията

10:38 - Румънската лотария навлиза в ерата на цифровизацията. Той ще приеме друг вид плащане

10:19 - Огромна загуба за румънската медицина. Известният учител ни напусна

10:06 - Американската армия създава звено за "орбитална война". Какво е Delta 9

9:57 - Главата на германския шпионаж в Швейцария се играе на пръсти от мис Флора

Патриша Чиг (58 WTA) победи американката Кристина Макхейл (81 WTA) с 6-3 6-4 и се класира за третия кръг на Ролан Гарос.

румънски

Мачът продължи един час и 36 минути.

Румънката ще играе с победителката в мача между Елена Рибакина (18 WTA) и Фиона Феро (49 WTA).

Ана Богдан (на 27 години) се справи добре с мача днес, във втория кръг на Ролан Гарос, пред американката София Кенин (на 21 години), четвъртата фаворитка на турнира. В крайна сметка румънецът загуби (6-3, 3-6, 2-6), след мач от над час.

Ана Богдан, играчът от Синая, 93-то място WTA, държеше гърдите на съперницата си, но загуби в решителния сет. За представянето на Ролан Гарос Ана Богдан ще получи чек за 84 000 евро.

Така румънската спортистка надхвърли 1,4 милиона долара, спечелени по време на кариерата си в света на тениса.

Представянето на румънеца в мача със София Кенин бе забелязано от международната преса. „Обаче не беше толкова просто, колкото изглежда (не - за Кенин), в крайна сметка: от 0-40, до 1-5 в решаващия, Богдан превърна предпоследната игра на мача в мини-епос за седем минути.

Той спаси трите мач точки, взе играта си, след което имаше две точки за пробив в следващия мач, който в крайна сметка беше почти толкова дълъг (шест минути и 33 секунди). Но Кенин спечели и стигна до третия кръг “, пише The Guardian.

Симона Халеп (2 WTA, 29-годишна) победи в минимум сетове Ирина Бегу (30-годишна, 73 WTA), във втория кръг на Ролан Гарос, резултат 6-3, 6-4 и се класира в III кръг

Халеп ще играе в третия кръг с американката Аманда Анисимова (19 г., 29 WTA), която победи Bernarda Pera (25 г., 61 WTA), резултат 6-2, 6-0. Мачът ще се играе в петък.

„Надявам се, че ще продължа поредицата от победи след мача на Анисимова. Срещам много труден съперник, пред когото загубих миналата година “, заключи Халеп.