Рафаел Надал ще се изправи срещу Стефанос Циципас в полуфиналите на турнира в Мадрид

Испанецът Рафаел Надал, 2-ро място ATP, се класира, в петък вечер, на полуфиналите на турнира Masters 1000 в Мадрид, след като победи швейцареца Станислас Вавринка, 34-то място ATP, резултат 6-1, 6-2.

надал

Испанецът нямаше проблеми да спечели мача с швейцареца Станислас Вавринка в два сета, спечелвайки първия сет за по-малко от 30 минути, резултат 6-1.

Нещата не се промениха и през втория сет, когато швейцарецът често греши отново на работа и позволи на Рафаел Надал да направи два брейка и затвори втория сет с 6-2.

Мачът между Станислас Вавринка и Рафаел Надал продължи малко повече от час.

На полуфиналите на състезанието Рафаел Надал ще се срещне с гръка Стефанос Циципас, 9-то място ATP, победилия на четвъртфинала германеца Александър Зверев, 4-то място ATP, носител на трофея.

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Проучване: Хората, които разхождат кучетата си, имат повишен риск от коронавирусна инфекция

Йенс Столтенберг призовава Доналд Тръмп да не намалява броя на американските военни в Афганистан

Борис Джонсън признава, че перспективата за споразумение с ЕС след Брекзит е несигурна

PSD, груба атака срещу Йоханис след конференцията във вторник вечер: "Мразен тиранин, който тероризира собствените си граждани заради настоящите си амбиции"

В полуфинала на останалите мъже световният лидер Новак Джокович и Доминик Тийм се изправят в събота, като австриецът е този, който преминава Роджър Федерер на четвъртфиналите, след драматичен мач.

Миналата година трофеят в Мадрид бе спечелен от Александър Зверев.