Програмата на деня на Ролан Гарос, сряда, 7 октомври 2020 г. Джокович, мач с Карено Буста. Преиздаване на мача на US Open, когато сърбинът беше дисквалифициран

Румъния вече няма представител на Ролан Гарос, след поражението в неделя от Симона Халеп, но също така и на двойката Андрееа Миту - Патриша Чиг в състезанието на двойки. ProSport представя програмата за сряда, 7 октомври 2020 г., на Откритото първенство на Франция.

ролан

Мачът за деня е Джокович - Карено Буста на масата при мъжете

Новак Джокович ще се срещне за пети път в кариерата си с ибериеца Пабло Карено-Буста, обитател на 18-то място АТР и фаворит номер 17 на Откритото първенство на Франция. За последно двамата се срещнаха на US Open, където Джокович беше дисквалифициран след безразсъден жест.

В Париж Пабло Карено-Буста изравни най-добрия си резултат, четвъртфиналите, достигнати през 2017 г. и сега и през 2020 г. Пабло Карено Буста е последният играч, класиран на четвъртфиналите, иберийският подаване в три сета (6-2, 7-5, 6-2) от германеца Даниел Алтмайер, спортист от квалификациите.

Рафаел Надал (2) срещу Jannik Sinner
Доминик Тийм (3) срещу Диего Шварцман (12)
Стефанос Циципас (5) срещу Андрей Рубльов (12)
Новак Джокович (1) срещу Пабло Карено Буста (17)

При момичетата имаме Квитова - Зигемунд

Петра Квитова, 11-то място в WTA и номер 7, победена в понеделник, с резултат 6-2, 6-4, китайката Шуай Джанг, 39-то място в WTA, в осминафиналите на Откритото първенство на Франция. Кивитова спечели след час и 25 минути мач и ще играе за втори път на четвъртфиналите на Ролан Гарос, след изданието от 2012 г., когато стигна до полуфиналите.

Нейна съперница ще бъде германката Лора Зигемунд, 66-то място WTA, която премина, с резултат 7-5, 6-2, испанката Пола Бадоса, 87-мо място WTA, за един час и 36 минути игра. Зигемунд за първи път на четвъртфиналите от Големия шлем, на 32-годишна възраст.

Ига Суатек - Мартина Тревисан 6-3, 6-1
Надя Подороска - Елина Свитолина 6-2, 6-4