Изпълнение: Имаме трима квалифицирани румънци в третия кръг на Ролан Гарос - Симона Халеп, Патриша Чиг и Ирина Бара

Румъния има трима представители в третия кръг на Ролан Гарос. Така след Симона Халеп се класираха и Патриша Чиг и Ирина Бара.

трима

Патриша Чиг, класира се за първи път в третия кръг на Ролан Гарос

Румънският тенисист Патриша Чиг се класира за първи път в третия кръг на турнир от Големия шлем в четвъртък, на Ролан Гарос, след като победи Кристина Макхейл (САЩ) с 6-4, 6-3, според Agerpres.

Ţig (на 26 години, 59 WTA), който до US Open през септември не беше преминал първия кръг в състезание от Големия шлем, спечели след един час и 36 минути.

Патриша Ţig спечели първия мач, беше равен и след това се откъсна при 4-1. Макхейл (28 години, 81 WTA) успя да се завърне и изравни, 4-4, но румънката си свърши работата и след това завърши с пробив (6-4).

Във второто действие двамата играчи си свършиха работата в първите пет топки, като Патриша беше тази, която наруши баланса и се откъсна при 5-2. McHale се доближи до 5-3, като Ţig затвори сметките 6-3.

Румънката имаше по-добри проценти и в двете услуги, тя беше по-добра в използването на топките за пробив (3/4 в сравнение с 1/6). Патриша имаше няколко директни печеливши топки, 25-12, докато непринудените грешки показаха баланс, 27-28.

Ţig си осигури чек за 126 000 евро и 130 WTA точки. Следващият му съперник ще бъде победителката между казаханката Елена Рибакина, 14-та фаворитка, и французойката Фиона Феро.

Забележително изпълнение за дебютанта Ирина Бара. Пет поредни победи, нито един загубен сет

Ирина Бара се класира и за третия кръг от турнира от Големия шлем на Ролан Гарос, след като белгийката Алисон ван Уитванк се отказа от резултата 6-1, 4-0 и 30-0 за нашия представител.

Бара, който е на основната дъска за първи път в Големия шлем, успя да постигне петата си поредна победа в Париж, като три бяха получени в квалификациите, без да загуби сет във всички тези мачове.

Ирина Бара (25 години, 142 WTA) беше обявена за победител в четвъртък само след 48 минути, ван Uytvanck (26 години, 65 WTA), който се нуждае от намесата на лекаря след първия сет, отказвайки се от битката.

Мачът на практика беше без история, красноречиви бяха няколко цифри, 6-22 при непринудени грешки, 46-19 по точки, без пробивна топка за белгиеца.

Барът осигури чек за 126 000 евро и 170 WTA точки.

Следващият й съперник ще бъде американката София Кенин (21 г., 6 WTA), четвъртата фаворитка, след като шампионката на Australian Open победи Ана Богдан с 3-6, 6-3, 6-2. Бара е третият играч на Румъния, достигнал до третия кръг, след Симона Халеп (6-3, 6-4 с Ирина Бегу, сряда) и Патриша Чиг (6-4, 6-3 с Кристина Макхейл).

Халеп, в третия кръг, след като победи Бегу. Той ще се срещне с този, който го елиминира миналата година в Париж

Симона Халеп, основният фаворит, победи Ирина Бегу с 6-3, 6-4 в сряда в румънски дуел, проведен във втория кръг на тенис турнира от Големия шлем в Ролан Гарос, информира Агерпрес.

Halep (29, 2 WTA) затвори сметките за един час и 23 минути.

В третия кръг Симона ще се изправи срещу Аманда Анисимова (19 години, 29 WTA), която победи сънародничката си Бернарда Пера с 6-2, 6-0 само за 57 минути в сряда.

Халеп и Анисимова се изправиха един срещу друг само миналата година, на четвъртфиналите на Ролан Гарос, американецът изненадващо спечели с 6-2, 6-4.