Младият Дюкан, като ... Дукадам!

дюкан

В четвъртък вечерта на стадион Градски в Северна Сърбия се случи една от лудостите на футбола, глупаво провокирана, против тяхната воля, от FCSB и Бачка Топола, в наистина хаотичен мач, гарантиран от втория предварителен кръг на Лига Европа.

* Не същият подвиг - получаване на квалификация, било то в крайности - футболистите от Ботошани го направиха, в срещата с Шкендия, отбор от Северна Македония, те, потомците на Стефан Велики, загубиха с резултата 1-0, в резултат на срамни развития. Молдовците се представиха като измъчван гражданин, скитащ се из терена, без никакъв хоризонт, пред по-скромния отбор от футболния отбор на кооперация "Копнеж за работа" от Фалатоака! По тази причина треньорът на мързеливата група Мариус Кройтору, който беше подхранвал илюзията, че ще има възможността - като се класира, разбира се - да се ръкува с Моуриньо, измърмори в брадата си, въздъхвайки, старата песен: „Къде са моите илюзии, че -Имах?". Тъй като клетката се нуждае от бонбон, скоро тя беше поставена от шведско-иракския рефер Мохамед Ал-Хаким, който в 25-ата минута "не видя" ясна дузпа, когато Ашковски беше ударен от земята в кутията от македонския Павичи. Но това не оправдава грубата импотентност на отбора от Ботошани.

* От следващия ден започнаха игрите от четвъртия етап на първа лига. Вечерта Чиндия и Херманщад се срещнаха в Плоещ, всеки от тях мислеше за победа. Играта беше будна, с интересни фази и четири гола, като три от тях вкара Сибиу, който изигра добър мач. Изглежда хората от Търговище още не бяха готови с физическата си форма или с адекватна тактика, така че провалът им не изненада никого. Резултатът 1-3 е ужасен за хората от Дамбовица и в същото време глътка въздух, изтеглена в гърдите, без маска, от тези от Чара Барсей. Добре е обаче да се знае, че при 1: 0 за Чиндия, реферът Каталин Буши даде удар на гостите от 11 метра, което накара мача да вземе нов обрат. добре?

* Вечерта на брега на Дунав служителите на собственика Йоан Никулае приеха учениците на Дан Петреску. Няколко часа преди началото на мача треньорът под ръководството на Фелеак беше на мнение, че отборът на Гюргево е отбор, който е трудно да бъде победен и че се притеснява, че му липсват няколко играчи. Неговата хитра тактика! Играта беше доминирана в началото, за около десет минути, от Клуж, след което дунавците се мобилизираха и възстановиха, налагайки се през тъканта на подавания, създавайки три шанса и освен това изпращайки топката веднъж в бара. И когато до края на първото полувреме имаше още минута, нещастният Крепуля, който искаше да изчисти топката, до слаба атака на трансилванците, я въведе в собствената си врата: 1-0 за късметлиите! През второто полувреме алде Алибек спа на терена, а момчетата от Бурсук се възползваха, играха добре и също вкараха гол, чрез Дебелюх. Така CFR печели с 2: 0, а Astra държи, смирено, запалено ... червеното фенерче!

* Мачът между Sepsi и Viitorul завърши наравно: 1-1. Двата отбора се мъчеха да извадят рибата за победа, но нито един от тях не успя. По отношение на външния вид на играта, брадатият треньор Рубен де ла Барера (доколкото знаем, старши Хаги се е оттеглил!) Заслужава победата.

* В събота вечер в Крайова групата на Миха Тея слязла от автобуса. Целият олтеновски дъх създаваше впечатлението, че alde Cicâldău ще разпали служителите на кмета Pandele. Това обаче не беше така, защото бившият треньор на FCSB, парапланерист, вместо Бергоди, в Voluntari, изпрати амбициозен отбор на терена, лишен от емоцията да се изправи срещу притежателя на първото място. Тези момчета, отчасти малко - никой, взеха душата на младежите, губейки силно, с 1-2, като победният гол на домакините бе отбелязан от свободен удар (в 77-ата минута), изпълнен майсторски от Cicâldău. Всъщност не е известно как би завършил мачът, ако реферът Юлиян Калин не се е престорил, че вали на пейка в наказателното поле, извършено от Банку, като се има предвид, че в последните минути отборът на Илфов задържа Олтени в собствения си район, създавайки няколко възможности! Хората от Крайова играха добре, но и тези от Волунтари показаха модерен, смел футбол, въпреки че нямат известни имена в отбора. Дори победена, Тея заслужава похвала. С тази победа Университетът остава на първото място в класацията.

* Неделя беше ден на оплакване за някои отбори! Ботошани не можа да победи Клинчени (0-0), UTA загуби, у дома, играта с Поли Яши (2-3), а Арджеш погълна три гола от Ман (0-3, с FCSB), показвайки ни, че все още не е група от първа лига, стига да губи пред стъпаловиден отбор от титуляри, който е играл от необходимост със седем деца!

* В понеделник вечерта „червените кучета“ спряха в Mediaș, за мача с дистрибуторите на метанов газ. Мачът беше изпит за новия треньор, Контра, и особено за играчите, доведени от чужбина, които получават, така да се каже, 30 000 евро на месец! И ето, че Динамо, в този мач, се събуди, спечели без съмнение, гостувайки, с резултат 3-1. Би било добре да се запази така!