Младежът от Бистрица, Андрей Поп (на 19 години), сред победителите в международно състезание по културизъм

Още в Без категория:

Андрей Поп, младеж от Бистрица, завършил Техническия колеж „Инфоел Бистрица“ през лятото, успя да спечели, на другия ден, първото си международно състезание. Това е състезанието за Grand Prix на ProNutrition, в неговото 11-то издание, проведено в Деж. Това състезание събра, в 30 категории, над 250 културисти от цял ​​свят. Участник, заедно с други 11 състезатели, в юношеска категория 18-23 години, Андрей Поп успя да получи почетното трето място, много добро представяне за първото участие в състезание от такъв мащаб.

младежът

,Започнах да се занимавам с културизъм, защото не ми хареса как изглеждам и трябваше да направя промяна. Всичко започна преди 2 години, през лятото на 2017 г., когато за първи път влязох във фитнес зала и след това си казах, че ще правя това до края на живота си. Постепенно започнах да се посвещавам все повече на бодибилдинг, спазвайки диети и опитвайки все повече техники за обучение, за да имам най-добри резултати. След това състезание, на което заех 3-то място, някой ме попита дали си струва цялата работа, жертви и инвестиции, направени за този спорт, и отговорът ми беше: нямате представа колко добре се чувствате, когато сте на сцената, с най-добрите в този домейн. За резултата от състезанието искам да благодаря на родителите си за цялата им подкрепа и едновременно с това на моя треньор Лучан Борза! Андрей Поп ни каза.

Запитан каква е тренировъчната програма, съответно диетата, която спазва, Андрей Поп разкри следното: „Имам 6 тренировки седмично, всяка с продължителност около 1,5 часа. По отношение на диетата, 20 седмици в годината спазвам строга диета около състезанията, а през останалата част от годината имам по-разрешителна диета. Мечтата ми е да участвам в Mister OIympia.

Страхотна мечта, която се надяваме да изпълним. Успех, Андрей!