LIVETEXT Ирина Бегу - Мария Шарапова, във втория кръг в Мадрид. Румънецът се би в първия сет, а във втория се предаде

От Петре Добреску, понеделник, 7 май 2018 г., 16:22 ч. Последна актуализация понеделник, 07 май 2018 г., 16:25

бегу

След като победи в първия кръг Йелена Остапенко, носителка на Ролан Гарос миналата година, Ирина Бегу се изправя днес, в турнира в Мадрид, с друго трудно име за тениса при жените: Мария Шарапова, която има пет титли от Големия шлем. Мачът Ирина Бегу - Мария Шарапова ще се играе в понеделник, 7 май, от 14.30 ч. И ще бъде излъчен на живо от DigiSport.

Ирина Бегу - Мария Шарапова 5-7, 1-6

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 16.22. След разочароваща еволюция във втория сет, Ирина Бегу претърпя четвъртото си поражение в толкова много мачове с Мария Шарапова. Абсолютно заслужена победа на рускинята, която спечели този мач главно поради много по-силната психика от тази на нашия представител.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 16.12. След почивката, управлявана от Ирина Бегу в началото на втория сет, Мария Шарапова спечели три поредни гейма и изглежда в пълен контрол. Нашият представител е все по-малко поразен от ударите, които притесняват рускинята.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 16.02. Вторият сет започва като първия, като Ирина Бегу прави пробив. Надяваме се краят да е различен от встъпителния набор.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 15.55. Ирина Бегу не успя да се възползва от собствения си сервис и да натисне сета в тай-брейка. Рускинята пропиля три мача по сетове, но направи четвъртия, въпреки че по време на учредителния сет направи два пъти повече грешки от нашия представител (6-3).

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 15.39. Солидна игра на работа, направена от Ирина, която печели при нула и равенства при пет. Това беше и най-краткият обхват на мача.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 15.34. Изглежда, че Ирина Бегу е разочарована от факта, че не успя да запази предимството, предоставено от успешната почивка в началото на мача. Румънката започна да прави повече грешки, а сега ще сервира за оставане в сета.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 15.22. Най-оспорваната игра досега принадлежи на Мария Шарапова, която отбелязва първата пробив и равенства на 3. Ирина Бегу направи три пъти по-малко непринудени грешки от рускинята (4-12).

АКТУАЛИЗАЦИЯ 7 май, 15.03. Ирина Бегу затвърди предишния си успешен пробив с нулев гейм на собствен сервис. Румънката беше много близо до Мария Шарапова в третия мач в мача, но рускинята в крайна сметка се „измъкна“ със сервиса, дори и да прави много грешки.

АКТУАЛИЗИРАНЕ на 7 май, 14.54. Мачът започва с успешен пробив на Ирина, дори Шарапова да беше 30-0. Рускинята обаче направи двойна грешка и нашият представител се завърна за дълго време, което не подхождаше на нейната съперница.

Ирина Бегу (27-годишна, 38-то място WTA) направи една от изненадите на встъпителния кръг, успявайки да победи Йелена Остапенко (6-3, 6-3) в два сета. На свой ред Мария Шарапова (31 г., 52-ро място WTA) също спечели в два сета (6-4, 6-1) пред Михаела Бузърнеску.

Бегу дори не спечели сет с Шарапова

Ирина Бегу и Мария Шарапова са се срещали три пъти досега, всеки път, когато рускинята печели. Беше 6-0, 6-3 в Мадрид 2012 (на шлака), 6-4, 6-3 на Уимбълдън 2015 (на трева) и 6-4, 6-2 на Тиендзин 2017 (на твърда).

Резюме на най-новия мач Бегу - Шарапова: този, изигран миналата година, в 16-ия кръг в Тиендзин, на хард

Шансовете на Ирина за победа изглеждат по-високи днес, отколкото в миналото. Нашият представител е в добра форма, докато играта на Мария Шарапова вече няма силата и прецизността от периода преди суспендирането за допинг с мелдоний. Че рускинята е уязвима, демонстрира през февруари тази година Моника Никулеску, която я победи в Доха (4-6, 6-4, 6-3).

Мария Шарапова, разтягаща се след топка по време на мача с Михаела Бузърнеску от първия кръг на турнира в Мадрид. (СНИМКА: EPA)