Купа на УЕФА: Стъпка към финала от Шахтьор на Il Luce

Автор: AdamPopescu/Дата на публикуване: 30-04-2009 19:04

купа

Динамо Киев и Шахтьор Донецк завършиха наравно тази вечер в първия мач от полуфиналите за Купата на УЕФА, 1-1. Милевски (22) вкара за домакините, докато Фернандиньо (68) донесе мълчание на Донецк.

След като победи Олимпик Марсилия на четвъртфиналите, отборът на първо място в първа лига във Франция, отборът с треньор Мирча Луческу и игран от румънския национал Резван Рац ще се изправи срещу вечния съперник във вътрешния шампионат Динамо Киев, за да достигне на финала на последната купа на УЕФА. Настоящият формат на състезанието ще бъде променен, а заедно с него и името в Лига Европа.

След напълно пропуснат сезон в Украйна, 2-рото място с 12 точки зад Киев, останаха само 5 етапа, целта на Донецк беше променена при спечелването на Купата на УЕФА.

Тибери Джоане и Флорин Чернат са част от отбора на Динамо, но и двамата са резерви тази вечер.

Динамо Киев - Шахтьор Донецк 1-1
Те вкараха: Милевски (22)/Фернандиньо (68)