Йон Онческу, абсолютен шампион в световния сканденберг

Автор: AdamPopescu/Дата на публикуване: 12-12-2010 21:12

шампион

Йон Онческу (32-годишен) стана световен шампион в сканденберг в събота, на състезанието, което се проведе в Мескит (Невада), САЩ, между 6 и 12 декември.

Онческу, петата титла в кариерата си, участва в категория до 100 килограма и победи на финала Томаш Нелсън, представител на домакините, и казахстанецът Александър Фугаров. Онческу спечели пет световни титли в Сканденберг.

Той стана първият спортист в историята на Сканденберг, който стана двукратен световен шампион в продължение на две последователни години, в различни теглови категории, 90 килограма през 2007 г. и 100 килограма през 2008 г. Онческу е световен шампион и в двете ръце. и много от противниците му се нуждаеха от намесата на лекаря, след сблъсъците с румънеца.

300 души не можаха да го докажат

По-рано тази година, в сканденбергския маратон, продължил повече от пет часа, Онческу успя да надделее пред 300 съперници, много от които се събраха от улицата. От тях 20 бяха професионални спортисти и петима национални шампиони в Skandenberg.

"Мисля, че ще ми трябват три седмици, за да се възстановя, обелиха кожата от ръката ми. Това беше истинско предизвикателство за мен и всъщност не бях сигурен, че ще успея", каза Онческу в края на това предизвикателство.

Йоан Пушкашу спечели бронзовия медал

Йоан Пушкашу, друг представител на Румъния на световното първенство в Мескит, в категория плюс 110 килограма, получи най-добрия резултат в кариерата си, спечелвайки бронзовия медал. В световното първенство на Сканденберг участваха 1300 състезатели от 40 държави.