Изстрел след изстрел за Сити. Гарет Бари, спря на един етап след дербито с Юнайтед

В допълнение към поражението, претърпяно в продълженията с Юнайтед, Манчестър Сити претърпя още един удар, след дербито в неделя.

изстрел
Висша лига

Европейска лига на EHF: Ним - Кристианстад, Вторник, 21:45, Digi Sport 2

Digi Sport Special, Вторник, 19:30, Digi Sport 1

Английската футболна федерация (ФА) обяви, че полузащитникът Гарет Бари ще получи етап на отстраняване, тъй като е обидил служител на мача. Ако оспори решението, рискува нов мач.

Манчестър Сити загуби с 2-3 у дома от колегата си Юнайтед, с допуснат гол в продълженията. Гостите поведоха с 2: 0 на почивката, благодарение на успехите на Уейн Рууни (мин. 16, 29). "Гражданите" намалиха разликата чрез Яя Туре (мин. 60) и Забалета успя да изравни в 86-ата минута, но Робин Ван Перси вкара решително от свободен удар, отразен от Насри (мин. 90 + 2).

Инцидентите не липсваха и от дербито в Манчестър. Британските власти ще разследват шест фенове на Сити и трима фенове на Юнайтед за няколко нарушения на закона. Обвиняемите ще се явят пред прокурорите на 4 януари.