HCM Baia Mare победи Динамо Синара в последната минута; ProBraila; Новини от Браила

победи

mare
HCM Baia Mare започна мача на турнето с Динамо Волгоград с писта и въпреки че имаше моменти, когато ускори, веднага забави темпото и руснаците се възползваха. Финалът на просото беше невероятен, като Baia Mare отбеляза три пъти в последния 50 секунди и получи победа с две попадения, на които малцина се надяваха, HCM Baia Mare - Динамо Синара 25-23 (11-12).

Румънският шампион поведе за първи път в 9-ата минута, когато Елисей вкара за 4-3, така че след минута DoNascimento увеличи предимството на 5-3. Завръщането на домакините спря тук и даде възможност на домакините да се върнат към предимството в 15-ата минута, резултат 5-7. Едва в 18-ата минута, тези от Бая Маре вкараха, при контраатака на Лобах и също при контраатака, До Насименто изравни на 7. Последва нов период от 4 минути, в който домакините не вкараха, а руснаците те се дистанцираха за първи път с 3 попадения, 7-10 в 23-ата минута. Бая Маре отново влезе в играта и изравни в 26-ата минута, след гол в контраатака на пивота Анастасия Лобах, играч, който игра за първи път в Румъния в HC Dunărea Brăila, по време на периода, когато професор Йоан Бабан беше на техническата скамейка. Минута и половина преди почивката руснаците имаха две попадения напред, 10-12, а Лобах определи резултата за първото полувреме, тъй като голът на Давиденко бе отбелязан от звука на сирената и на почивката беше 11-12.

Davydenko проби през централната защита на домакините в 31-та минута и прокара топката покрай вратаря, вкарвайки за 7 - 0. Шукс изравни в 39-ата минута, но отново дойде необяснимо падане и те не вкараха чак до 45-ата минута, когато Макеева вкара от пивота за 15-17. Марин се разписа два пъти поред и Бая Маре се доближи до гол, 17-18 в 47-ата минута, но изравняването дойде едва в 57-ата минута, когато Марин вкара за 22-22. Арехарт се опитва да контраатакува, но руснаците прихващат и вкарват 22-23 чрез Ел Гауи две минути преди края.

синара

20 секунди преди края румънците поведоха за първи път след гол на До Насименто, а две секунди преди края бившата хандбалистка на Дунав Браила Анастасия Лобах освети крайния резултат, 25-23 (11-12), след игра, в която Динамо Волгоград водеше почти целия мач, Бая Маре водеше само няколко минути през първото полувреме и водеше само през последните 30 секунди през второто полувреме.

HCM Baia Mare: Ungureanu -12 интервенции, Arenhart -3 интервенции; Лобах -5 гола, Аббинг-4 (2 от 7 м), Л. Марин -4, До Насименто -4 (1 от 7 м), Елисей -2, Херем -2, Шукс -1, Давиденко -1, Макеева -1 и Бучески -1.

Динамо Синара Волгоград: Седойкина - 19 интервенции; Акопян -7 гола, Кочетова -6, Ел Гауи -4, Фанина -3, Дмитриева -2 и Гейс -1.