CSM Букурещ, неразпознаваем при завръщането с Есбьерг! "Тигриците" бяха победени в "Поливалент" и ще имат много по-сложен живот в Шампионската лига

Играчите на CSM Букурещ (черно-бяла екипировка) се срещнаха с датския отбор Есберг, в квалификационен мач от група В за финалния турнир на Шампионската лига по хандбал за жени, в неделя, 10 ноември 2019 г., в зала Поливалент в Букурещ. СНИМКА НА АЛЕКСАНДРА ПАНДРЕА/МЕДИАФАКС

завръщането

CSM Букурещ изигра лоша игра с отбора Esbjerg и бе победен с 25-21, в мач от 5-ия кръг на Шампионската лига в хандбала за жени. Това е и първото поражение, което претърпя с Адриан Василе на техническата скамейка на позицията старши треньор.

• CSM Букурещ пропусна три изстрела от 7 метра, през Неагу, Лекич и Торстенсон.
  • Елизабет Омореги беше контузена през второто полувреме.
  • "Тигрояците" усложниха положението си с това поражение. Класирането в Основния кръг изглежда така в момента: Мец - 5р, Кристиансанд - 5р, Есбьерг - 4р, Ростов - 3р, CSM Букурещ - 3р, Ференцварош - 0п. Има още два мача, които ще се броят следващата седмица, Ростов - CSM Букурещ и Мец - Ференцварош.

CSM Букурещ започна зле от самото начало, въпреки факта, че течаха Кристина Неагу и Андреа Лекич на терена от първата минута. Есбьерг постави защита 5 плюс 1 пред нападението на домакините, което видимо обезпокои "тигрите". Играта не беше обвързана, интериорите не можеха да бъдат оценени, наемането на пивоти също не проработи. Напротив, повечето грешки са допуснати в пивотната игра. Като цяло атаката нямаше ритъм, много действия бяха предвидими и лесно унищожавани от Есбьерг.

Датският шампион поведе след първите 10 минути и в крайна сметка поведе с 11-6 в 23-ата минута.Адриан Василе трябваше да поиска тайм-аут два пъти, за да отстрани проблемите. След втората треньорът реши да играе 7 срещу 6 в атака, CSM Букурещ също се възползва от някои елиминации в противниковия лагер и само за 5 минути възстанови равенството, 11-11. Беше гратисният период на пивотната Драгана Цвиич, но и на отбора в Букурещ в тази игра. На почивката Есбьерг поведе в кабинките с 13-12.

Във втората част проблемите също не бяха решени. CSM Букурещ продължи да губи топки на бягащата пътека, а в защита Полман и особено Брайстол не можаха да бъдат спрени. Йелена Грубишич беше единствената, която се открои. Чрез парадите си хърватинката успя да задържи таблото под контрол до края, когато Есбьерг отново поведе с 5 попадения (25-20). Лошата част е, че домакините контузиха и Елизабет Омореги, която през първото полувреме също успя да разреши някои индивидуални действия и също вкара две попадения с празна мрежа.

В крайна сметка, CSM Букурещ беше жестоко наказан от Esbjerg след лошата игра, с 25-21 и взе лицето си в класирането за Основния кръг.

CSM Букурещ - Есбьерг 21-25 (12-13)