CSM Букурещ, демонстрация по хандбал при дебюта в Шампионската лига. Кристина Неагу, неудържима

лига

CSM Букурещ предложи демонстрация на хандбал при дебюта в новото издание на Шампионската лига, в мача с французойките от Мец.

Отборът на Кристина Неагу спечели първия етап от груповата фаза с резултат 31-26.

Неагу, избран няколко пъти за най-добрия играч в света, блестеше в този мач, като головете на конвейра бяха вкарани във вратата на противника, особено през първото полувреме, когато поради неговото представяне CSM завърши играта на 7 госта далеч, 17-10. Също така трябва да се оцени еволюцията на вратаря Грубисичи, който в 20-ата минута вече имаше 7 паради.

Успоредно с това трябва да се каже, че защитата на отбора на Ади Василе работеше на отлично ниво, а миксът с Неагу в атаката, неудържим от 9 метра, направи всички пари. Неагу бе избран за MVP на мача, като беше най-добрият голмайстор на играта, с 12 гола.

За съжаление другият румънски отбор в Шампионската лига, SCM Râmnicu Vâlcea, беше победен в събота също в първия етап от груповата фаза, от Брест, също от Франция.

Също така на първия етап, в групата на СКМ, бяха проверени и победите на Есбьерг от Дания, Вайпърс от Норвегия и Ростов на Дон от Русия.