19 000 бегачи на маратона в Букурещ - кои са победителите

Над 19 000 участници от над 70 държави участваха в 11-то издание на Букурещ МАРАТОН, проведено през уикенда на 13-14 октомври 2018 г. Състезанието притежава сертификат за бронзов етикет, предоставен от IAAF (Международна асоциация на атлетичните федерации) . Ето списъка на победителите.

какво

Победителят в 42.195 км маратон беше Хосея Кипкенбой от Кения, време с 2h 11min 32sec. Той беше последван от сънародника си Кипкогей Джоел Кимутай на второ място с 2h 11min 59sec и от Калеб Кашебо от Етиопия на трето място с 2h 13min 22sec.

Маратонът за жени бе спечелен от етиопеца Гелана Алмаз Ерба с време 2h 41min 29sec. Следващите длъжности бяха заети от румънски жени Адела Балцой с 2h 50min 06sec и неговия сънародник Николета Чиортан, с 2h 57min 56sec.

По време на това издание на маратона в Букурещ беше определено рекордно време за състезание за мъжка категория.

Тестът за полумаратон, Максим Райлеану (Република Молдова) спечели първо място в състезанието при мъжете, завършвайки състезанието за 1h 6min 34sec, а румънецът Мария Магдалена Велиску с време 1h 33min 48sec при жени.

Щафетно състезание беше завършен на първо място от отбора на MTB.MD от Румъния с време 2h 20min 47sec. На индивидуалното състезание на Vodafone на 10 км той беше победител в категория мъже Николае Соаре с време 30min 15sec и от Адриана Нелсън, в женската категория, записвайки време от 34 минути 43 секунди.

От тази година Isostar предоставя Награда Робърт Кадар първият румънски финалист в маратона, състоящ се от пари и продукти за спортно хранене. Почетната награда беше връчена от съпругата на Робърт Кадар и бе присъдена на това издание на Сорин Минеран който завърши маратона за 2h 27min 51sec.

Популярно състезание, при което Стартираха 2500 участници, при мъжете тя беше спечелена от румънците Мирча Александреску, а при жените Куча Талпау.

Маратон в Букурещ - Състезания за 0 - 19 години

В събота, 13 октомври, на Детската надпревара стартираха 3 600 деца на възраст 0-13 години, като всяка възрастова категория и пол имат различен старт, като стартовият коридор беше разделен на сектори, между разстоянията между 0,9-1, 4 км.

2500 тийнейджъри на възраст 14-19 години се състезаваха в събота, 13 октомври, в юношеската надпревара на 2,5 км.

Маратон в Букурещ - посланици за благородни каузи

Посланиците на БУКУРЕЩИЯТ БЕГАЩ КЛУБ и телевизионните личности, които присъстваха на старта на Букурещкия маратон, участващ в кауза, бяха: олимпийските шампиони- Камелия Лупашку, Виорика Сусану, Дойна Игнат, Лоредана Дину, Джорджа Андруначе, Камелия Мачовичюк, Аделина Койокариу Богуш, шампионите Анка Букур, Анка Сурду, актьорите Мариус Маноле и Рареш Флорин Стойка, радио режисьорите Михай Радулеску (TVR), Соня Аргент TVR).

Събитието изискваше работа на над 700 души, повечето от които доброволци.