CFR Cluj победи FC Bihor, от втората лига, резултат 5-0, в приятелски мач

Отборът на CFR Клуж победи, в събота, с резултат 5-0, отбора от втория ешелон FC Bihor, в последния тренировъчен мач, изигран от "feroviari" преди възобновяването на шампионата, предава кореспондентът на MEDIAFAX.

втората

Головете вкараха Хора '11, Де Зерби '19, Бастос '37, Мурешан '65 и Капетанос '72. Това е първият гол на Капетанос за CFR Cluj, след трансфера от Steaua тази зима.

Треньорът Алин Минтеуан използва следния отбор: Нуно Кларо - Мафтей, Каду, Рада, Едимар - Хора, Мурешан, Пералта, Никоара - Де Зерби - Бастос. След почивката на терена влязоха още Амадио, Диого, Панин, Кивуву, Буш, Буд, Крецу, Мокану и Батин.

Президентът на Клуж Юлиу Мурешан заяви в края на мача, че отборът, който еволюира в мача в събота, най-вероятно ще бъде използван в гостуването на 19-ия кръг, гостуващ, с Виктория Бранешти. Официалният отбор на шампиона похвали нападателя Пантелис Капетанос за начина, по който се подготвя и поздрави за поставянето на Алин Минтеуан на мястото на старши треньор. "Днешният отбор теоретично формира титулярите от мача с Бранести. Видя се, че играхме със титулярите, имахме сила в атака. Важно е, че Пантелис Капетанос започна с гол. Голове поддържат нападателя жив. Капетанос е футболист с отношение, техничен и бърз играч. Това се видя дори и днес, въпреки че той изигра само 15 минути. Поздравявам Алин Минтеуан за "трансфера", мисля, че това беше най-важното нещо, което направихме тази зима. „Вече се забавлявахме у дома, така че всеки отбор е уверен, че ще се възползва максимално, за да завърши процеса на трансфер“, каза Юлиу Мурешан.

Мачът между CFR Cluj и FC Bihor се игра на основния терен на спортната база "CUG".