Богдан Станку вкара победния гол за Генчлербирлиги! Вижте какво са направили румънците в Европа

От Петре Добреску, неделя, 27 октомври 2013 г., 11:54

станку

Празна "Котка"
Богдан Станку бе решаващ в мача Елазигспор-Генчлербирлиги 1-2, отбелязвайки в 85-ата минута.След 9 етапа отборът на "Мотанулуи" заема 15-то място, първото над линията за изпадане.

Ника, премахната
Влизайки в 23-ата минута, Константин Ника (20-годишен) беше елиминиран в събота вечер, в 63-ата минута на мача Сампдория - Аталанта 1-0, от Серия А. След 9 етапа тимът от Бергамо е на неочаквано място 7.
Франция изгонва румънци
В Хаксагон само двама румънци играха на етапа на събота: Ştefan Popescu влезе в Генгам - Аячо с 2: 1 в 63-ата минута (контузен, Ади Муту отсъстваше), а Банел Николица игра в последните 11 минути в Нант - Лил 0 -1. Aurelian Chiţu (Valenciennes), Dan Nistor (Evian) и Claudiu Keşeru (Bastia) бяха само резерви.

Шахтьор, на 2
Футболният отбор на Шахтьор Донецк имаше лесна мисия у дома със Зория Луганск, която победи с 4: 0 (Степаненко 14, Бернард 19, Ферейра 22 и 52). След 14 етапа шампионът застава на 2, с 32 точки. Лидерът на Металист Харков има 30 точки, но по-малко спорен мач.

„Язовец“ бит
Динамо Москва си тръгна победено от пътуването от Перм, 1-2 с Амкар. Домакините вече водеха на почивката с 2-0 (Василев - 23 и Белоруков - 31). Нобоа (62) вкара за групата, тренирана от Дан Петреску. След 14-ия кръг Динамо има 23 точки. Лидер е Зенит, с 35 точки.