Бианка Андрееску, съобщение за румънските фенове след загубения финал в Окланд

Статия в Спортен вестник - неделя, 6 януари 2019 г.

румънските

Бианка Андрееску, 18, 152 WTA, загуби първия финал в кариерата си, победена в последния акт в Окланд от германката Джулия Гьоргес, 30, 14 WTA, резултат 6-2, 5-7, 1-6, при края на мач, продължил час и 44 минути.

В речта в края на мача канадският играч от румънски произход не пропусна да благодари на румънските фенове за подкрепата, получена през последната седмица.

"Благодаря ви за подкрепата на всички у дома, от Канада и Румъния. При 5-4 във втория сет ми беше много трудно да остана концентриран и от този момент Джулия доминираше в мача и изигра своята игра", каза той. Бианка Андрееску.