Видео Реакцията на Александру Митрица, след хеттрика от MLS! Какво отговори той в сравнение с Дейвид Вила

Александру Митрица (На 24 години) беше човекът на вечерта в шампионата на Съединените американски щати, след като хеттрикът вкара само 34 минути за Ню Йорк, при победата с 4-1 над Атланта Юнайтед.

александру
Александру Митрита отбеляза хеттрик за Ню Йорк/Снимка: Twitter NYCFC

Digi Sport Special, Петък, 19:30 ч., Digi Sport 1

Футболен клуб, Петък, 21:30 ч., Digi Sport 1

Румънецът даде интервю след мача и показа зрялост, заявявайки, че победата и добрата игра на отбора са по-важни от факта, че той вкара три гола.

"По-важното е, че победихме днес, играхме страхотно, имаме страхотен отбор и съм много щастлив за първия си хеттрик. След като вкарах три гола у дома, пред феновете, се чувствам невероятно."

Митрица стана първият играч след Дейвид Вила, който отбеляза хеттрик за отбора, основан през 2013 г. На въпрос на репортера как се чувства, когато е споменат с легендарния испански нападател, румънецът предложи скромен отговор.

"Дейвид Вила е топ играч, не мога да се сравнявам с него, искам да дам всичко от себе си, да си свърша работата и да помогна на отбора. Трите точки са важни и играем прекрасно", заключи Митрица.

Видео с пълното интервю на Mitriţă:

Вашите настройки за бисквитки не позволяват съдържанието на този раздел да се показва. Можете да актуализирате настройките на модулите за бисквитки директно от браузъра или от тук - трябва да приемете бисквитки в социалните медии

След това Alexandru Mitriţă беше записан за хеттрик!

Румънецът Александру Митрица, на 24 години, организира извънреден мач снощи, в MLS, на мача Ню Йорк - Атланта Юнайтед с 4: 1, в който вкара три гола. Успехът му идва след като той отбеляза веднъж на 1 септември и 12 септември. Бившият играч на университета в Крайова е в списъка на предварителните разговори с румънски играчи от чужбина за мачовете с Фарьорските острови и Норвегия, на 12 и 15 октомври.

Откакто замина за MLS, Митрица бе повикан само веднъж за националния отбор на Румъния, когато имаше разногласия с треньора Космин Контра. За мачовете с Испания и Малта Алекс беше в същия списък, но и той не улови финалния.

• Александру Митрица е вкарал 12 гола до момента в MLS в 28 мача

Само 21 минути бяха достатъчни на Митрица през първото полувреме да вкара и трите си гола. В 14-ата, 21-ата и 34-ата минута румънският нападател изведе резултата на 3: 0.