Тръмп и Мърфи, фенове на четвъртфиналите на Световната купа. Картината е завършена тази вечер

Джъд Тръмп и Шон Мърфи завършват четвъртфиналите на Световната купа в тигела, след като побеждават Марко Фу, резултат 13-8, съответно Джо Пери, резултат 13-5 в осмия

тръмп

Тръмп и Мърфи бяха очевидно облагодетелствани на четвъртфиналите, а двамата английски играчи запазиха добрата си форма в сутрешната сесия. Мърфи загуби първата игра от сесията, но веднага се завърна и спечели балансирана игра, резултат 85-49, след почивка от 68 точки, за да затвори мача. На четвъртфиналите англичанинът ще играе срещу Антъни Макгил, голямата изненада на това Световно първенство.

Вместо това Тръмп отново показа добър снукър, доста над средното, но имаше моменти на разсейване. Въпреки това, с пробиви от 59 и 133 точки, като последният е най-големият му на това Световно първенство, Тръмп спечели 13-8 и ще играе на четвъртфиналите с Динг Джунхуей в това, което вероятно ще бъде по-балансиран мач в тази фаза.

Със сигурност сесията в понеделник вечер, насрочена от 21:00, няма да предложи твърде много драма на зрителите. Рони О’Съливан води с 12-4 в мача с Матю Стивънс, докато Нийл Робъртсън е с 11-5 с Али Картър. По принцип англичанинът се класира само с един спечелен фрейм, докато австралиецът Робъртсън се нуждае от само още два мача, за да се класира на четвъртфиналите.