СТЕУА - ДИНАМО 2-2. Драматична квалификация на отбора от Щефан чел Маре във финала на Купата на Румъния, за първи път от 4 години

Националната арена

Динамо Букурещ се класира за финала на румънската футболна купа в сряда вечерта, след като завърши равен със Steaua Букурещ, 2-2 (0-1), на Националната арена, в мач от реванша на полуфиналите, считан за гост.

След 0-0 в кръга, Стяуа плати цената за изиграване на повече от едно полувреме с числена непълноценност.

Прочетете също

Габриел Еначе вкара първия си гол за Стяуа за мин. 17, след отличен пас на Никусор Станчу. Бившият играч на Астра посвети успеха на своя съотборник Муниру Съли, който беше опериран в сряда. Чипчиу пропусна шанса да се откъсне, стреляйки в вратаря Черняускас (27).

Камерунецът Екенг имаше добра възможност за Динамо (39), но загуби равновесие в наказателното поле.

Steaua беше оставен при десет мъже в 43-ата минута, когато Александру Бурчану беше елиминиран, за остра намеса срещу Harlem Gnohere.

На почивката Стяуа остана без треньора Регекампф, изпратен на трибуните веднага след края на първото полувреме за протести срещу съдията Кристиян Балай.

Динамо изравни чрез Патрик Екенг (51), със сензационен удар от около 25 метра, но минута по-късно Алекс Чипчиу вкара втория гол на Стяуа, след действие на Адриан Попа, току-що влезе на терена.

Отборът на Мирча Реднич масажира Стяуа в собствената си половина и оказва натиск върху вратата на Кожокару, но чистите възможности бяха забавени. При ъглов удар на Палич Марк изпрати топката към гредата, Есомбе стреля към вратата, Кожокару отхвърли, а защитникът Анте Пулжич беше на сцената и прати топката в мрежата (75), отбелязвайки гол като квалификация.

До края Стяуа се мъчеше да намери целта на победата и квалификацията, но не успя да създаде опасност при вратата на Черняускас.

Steaua остава без победа пред Динамо през този сезон, който спечели шампионата с 3-1 (редовен сезон), в stefan cel Mare road, останалите мачове завършиха наравно: 0-0 в Steaua (редовен сезон), 1-1 и 1-1 в плейофите, 0-0 и 2-2 в Купата на Румъния.

Финалът ще се състои на 10 май, на Националната арена, другият финалист ще бъде определен в четвъртък, между CFR Cluj и ASA Targu Mures (0-0 в кръга).

Домашни отбори

ЗВЕЗДАТА: V. Cojocaru - Enache, Varela (cpt), Tamas, Momcilovic - Kharja, Bourceanu - Chipciu, N. Stanciu, Hamroun - Marica.
Резерви: ет. Нита - Л. Филип, Тоска, Гебхарт, Баваб, Тейд, Ад. Папа.

Динамо: Cerniauskas - Hanca, A. Marc, Puljic, St. Филип - Екенг, Мевля - Д. Ротариу (cpt), Палич, В. Лазар - Гнохере.
Резервации: Mutiu - Nedelcearu, Essombe, Bartalstovu, Kortzorg, V.