Шегата се сгъстява

HCM Constanţa ще се срещне в четвъртък с отбора на Монпелие, многократния шампион на Франция, в който играе и Никола Карабатичи, най-добрият хандбалист в света. Носителите на титлата в Румъния имат адска програма в Шампионската лига, бъдещето им ще бъде решено в първите три мача, всички играни "у дома". в Бузау.

Шампионската лига

Дебютът в изданието на Шампионската лига 2009/10 не донесе на хората от Констанца твърде много причини да се радват. Изправени пред някои кадрови проблеми - Николае (възпаление на рамото) и Мокану не бяха на разположение, а Манойловичи необяснимо напусна отбора, след като бе доведен с тръби и тръби -, "притиснати" от чешките съдии, те загубиха (23- 26) пред Валядолид, миналата сряда.

Тъй като в първите три мача той ще играе на собствен терен - всъщност в Бузау, залата в Констанца не е одобрена от EHF -, румънският шампион не може да си позволи други неуспехи, в противен случай шансовете им за преодоляване на груповата фаза стават незначителни.

Проблемът е, че в четвъртък, 8 октомври, съперникът ще се казва Монпелие НВ, група, за която играе и най-добрия хандбалист в света Никола Карабатичи.

На подиума през последните 13 години!

Френският отбор е голямо име в европейския хандбал. Представлявайки държава, която спечели последните издания на Олимпийските игри и Световното първенство, Монпелие НВ се изкачи на подиума на състезанието в Хексагон всеки път през последните 13 години!

Десеткратен шампион, девет пъти носител на френската купа, отборът, основан през 1982 г., достигна своя връх през 2003 г., когато изпревари Памплона с Джаксън Ричардсън, друг емблематичен френски хандбалист, спечелил Шампионската лига.

В момента Монпелие изглежда дори по-силен от миналото, особено след като през лятото се върна от Кил, Никола Карабатичи, най-ценният играч в света през 2008 г. Син на бившия югославски вратар Бранко Карабатичи, от сръбско-хърватски произход е спечелил почти всичко, което е могъл да спечели в международен план, както с френския отбор, така и в междуклубни състезания, с Монпелие и Кил.

Неговата ценност беше призната от всички, освен спортните му отличия, той също така стана рицар на Почетния легион. И внимавайте, Никола ще навърши 26 години през април! Завръщайки се в Монпелие, той има възможност да играе с брат си Лука, пет години по-млад.

Вчера сутринта хората от Констанца изиграха първия наистина тежък мач от това шампионско издание, срещу Буковина, в Сучава. Те спечелиха с 25-24, след мач, в който страдат много.

Вместена между двете игри в Шампионската лига, срещата беше от голямо значение за HCM, като членовете на шампиона заявиха, че не допускат твърде много грешни стъпки в период, който е изключително натоварен за тях.