Румъния печели ЗЛАТНИЯ медал на европейската гимнастика! Победихме Великобритания и Русия

Румънският отбор по гимнастика успя да спечели златния медал на европейското първенство в София, като получи 2 точки над Великобритания и 3 над Русия

европейската

АКТУАЛИЗАЦИЯ: Румъния е европейски шампион по гимнастика! Нашите момичета получиха общо 172 754. Победихме Великобритания с две точки, Русия получи само бронза

Андреа Мунтеану, Диана Булимар, Алина Станила, Силвия Зарзу и Лариса Йордаче са момичетата, донесли златния медал в Румъния

Какви оценки получиха нашите момичета:
Скокове: Лариса Йордаче - 14 866; Алина Станила - 14 666; Силвия Зарзу - 14 633
Паралели: Алина Станила - 13 500; Диана Булимар - 14 133; Лариса Йордаче - 13 966
Барна: Даяна Булимар - 14 533; Андреа Мунтеану - 14 933; Лариса Йордаче - 14 700
Почва: Андреа Мунтеану - 14 133; Диана Булимар - 14 255; Лариса Йордаче - 14 466

В неделя са предвидени финалите на машините, където Лариса Йордаче ще се състезава в скокове, успоредки, щанга и под, а Диана Булимар в бар.

"Беше изключително силно състезание, но и красиво. Великобритания показа много солиден отбор, който от квалификации се приближи до максималната си стойност. Допуснахме грешки в квалификациите, но днес момичетата се събраха много добре. Това беше състезание, изпълнено с емоции, с всичко, което означава голямо състезание, Русия е в по-малко славен период, рани момичета, те биха могли да направят това днес, но нека не мислим в бъдеще, че това е нейната стойност. Бях впечатлен от целия отбор на Румъния, как се събраха и се бориха за златния медал от единия до другия край на финала, имахме шанса да бъдем близо до страната, в София, и хората, които дойдоха от дома ни насърчиха, благодаря, те бяха "играч" като във футбола, играчът извън полето ", каза президентът на ФР Гимнастика, Адриан Стойка,

АКТУАЛИЗАЦИЯ: Румъния води преди последната ротация: 129 930 Румъния, 126 331 Великобритания, 125 963 Русия. Румъния ще завърши финала на земята, с Андреа Мунтяну, Диана Булимар и Лариса Йордаче.

АКТУАЛИЗАЦИЯ: След паралелите все още сме над Русия с резултат от 85 764. Русия има 85: .331, докато Великобритания е далеч от шанс на първите две места.

АКТУАЛИЗАЦИЯ: След първата ротация Румъния изпреварва Русия. Резултат на Румъния: 44,165, резултат на Русия: 43,665

АКТУАЛИЗАЦИЯ 15:00. Започнаха отборните финали на Европейското първенство по гимнастика!

Старшият отбор на Румъния с Лариса Йордаче, Диана Булимар, Стефания Станила, Андреа Мунтеану и Силвия Зарзу се класира на второ място в квалификациите с общо 171 130 точки, след Великобритания (172 147) и преди Русия (170 621).

Първите осем отбора от квалификационното състезание се класираха за финала. Състезанието от четвъртък също така определя финалистите на устройства, които ще се проведат в неделя, а отборът ще бъде насрочен за днес.

Румъния спечели първи медал на ЕК в София, в сряда, чрез юношеския отбор, състоящ се от Лаура Юрка, Андреа Иридон, Анда Бутук, Андра Стойка и Андрееа Чиурснюк, които се изкачиха на третото стъпало на подиума, с общо от 164 972 точки.

Лаура Юрка се класира за финалите при юношите на индивидуално съединение, скокове и етаж, Андреа Иридон на индивидуално съединение, щанд и етаж, и Анда Бутук на щанга. Целта на румънската делегация в ЕК в София е да получи три или четири медала.