Ролан Гарос: Симона Халеп срещу Дария Касаткина 6-0, 7-5/Халеп, осма след вълнуваща еволюция

от Даяна Ене, събота, 3 юни 2017 г., 13:56

халеп

"Играх добре в началото. И във втория сет започнах стабилно. Но тя се върна силна, докато енергията ми намаляваше. Десният ѝ удар е много добър, така че мога да кажа, че съм щастлив да се върна от 3 -5. Хубаво е да си в Париж в четвъртия кръг ", каза Халеп на интервюто след мача, според News.ro.

"Глезенът ми е доста добър. Мога да избирам и да се плъзгам навсякъде. Имам увереност и съм имал много добри победи. Мога да кажа, че съм силен на терена, но всеки мач е труден на това ниво. Искам да дам всичко, което имам да спечеля мачовете си тук ", добави номер 4 WTA.

Час и 18 минути отне на Симона да се наложи пред Дария Касаткина. Това беше втората победа за Халеп от толкова много срещи с руския играч.

В осмия кръг Халеп ще се срещне с Карла Суарес Наваро (Испания, 23-то място WTA), номер 21, която премина покрай Елена Веснина (Русия, 15-то място WTA), фаворит 14, резултат 6-4, 6-4.

Всички мачове, изиграни на клей между двамата играчи, са спечелени от испанците: в Барселона през 2010 г. (резултат 6-4, 3-6 6-3), в Барселона през 2012 г. (резултат 6-4, 6-1), в Roland Гарос през 2013 г. (резултат 3-6, 6-2, 6-2), Рома през 2015 г. (резултат 2-6, 6-3, 7-5).

За досегашния курс Симона Халеп ще получи 200 000 евро и 240 WTA точки.

През 2016 г. Симона Халеп стигна до осмия кръг на Ролан Гарос, елиминиран от Саманта Стосур.

Срещи между Симона Халеп и Карла Суарес Наваро

Симона Халеп спечели шест мача:

2016 г., US Open (оптимално): 6-2, 7-5

2015, Индиън Уелс (четвърти): 5-7, 6-1, 6-1

2013, Ню Хейвън (оптимално): 3-6, 6-4, 6-1

2013, „S-Hertogenbosch (полуфинали): 6-3, 6-2

2012 г., Маями (I кръг): 6-7 (7), 6-3, 6-3.

Карла Суарес Наваро спечели пет спора:

2015 г., Рим (полуфинали): 2-6, 6-3, 7-5

2014, Рим (optimi): изоставяне на Halep

2013, Ролан Гарос (първи кръг): 3-6, 6-2, 6-2

2012, Барселона (четвърти): 6-4, 6-1

2010, Барселона (I кръг): 6-4, 3-6, 6-3.

Кръг III, играни досега:

3-Симона Халеп (Румъния) - 26-Дария Касаткина (Русия) 6-0 7-5

28-Caroline Garcia (Франция) - Hsieh Su-Wei (Тайван) 6-4 4-6 9-7

21-Карла Суарес Наваро (Испания) - 14-Елена Веснина (Русия) 6-4 6-4

Ализе Корнет (Франция) - 9-Агнешка Радванска (Полша) 6-2 6-1.

Статистика на мача Халеп срещу Касаткина

Точки, спечелени с първа услуга: 60% -42%

Точки, спечелени с втората услуга: 65% -41%

Спечелени точки за пробив: 6/11 (55%) - 2/8 (25%)

Печеливши удари: 25-16

Общо спечелени точки: 74-50

Дистанция на бягане: 1569,9 метра - 1496,4 метра

Продължителност на мача: 1 час и 18 минути.

Резултати от играта:

Касаткина сервира първата във втория сет. Дария започва втората половина на мача по-уверено, настоява с кратко и променя за първи път резултата в дясно. Игра, спечелена с нула от Halep, което изравнява ситуацията: 1-1. Нашата играчка продължава отличната си еволюция от първия сет и управлява почивката. Една точка, спечелена в този диапазон от Касаткина, която става все по-нервна. Симона играе солидна игра и си върши работата без емоции: 3-1. Касаткина управлява няколко много добри удара, спасява топка за пробив и приближава до 3-2.

Рускинята повишава нивото на играта, възползва се от първия шанс за пробив, който има и изравнява резултата на масата. 28-ият номер на WTA печели неговия сервис и поема отново преднината във втория сет. Касаткина имаше 40-0 на сервис на нашия играч, Халеп успя да постигне две поредни точки, но играта отиде при руснака. Румънката забави темпото на играта, а Дария ще сервира за изпращане на мача в решаващия. Халеп спасява подадена топка с превъзходна кратка контраатака и управлява почивката, при третата възможност: 4-5. Симона се завръща в мача, след като спаси три сет топки на рускинята. Бяла игра, управлявана от Халеп на услугата на Дария Касаткина. Нашият играч ще служи за победа в мача. Симона преобладава в сета със 7-5, след 51 минути игра.

Симона Халеп и Дария Касаткина се срещнаха само веднъж, в Маями, през 2016 г., когато нашият играч спечели в два сета, резултат 6-3, 7-5.

В първия кръг на Ролан Гарос Симона Халеп победи Жана Чепелова (Словакия - 89 WTA), резултат 6-2, 6-3, а във втория кръг тя подмина германката Татяна Мария (102 WTA), резултат 6-4, 6-3.

Дария Касаткина елиминира Янина Викмайер (Белгия - 69 WTA) в първия кръг, резултат 7-5, 6-4, докато във втория кръг победи Маркета Вондроусова (Чехия - 96 WTA), резултат 7 -6 (1), 6-4.

Халеп срещу Касаткина през 2017 г .:

WTA заглавия: 1-1 (Мадрид срещу Чарлстън)

Височина: 1,68 метра - 1,70 метра.

И двамата играчи спечелиха юношеския турнир на Ролан Гарос: Симона Халеп спечели трофея през 2008 г., докато рускинята спечели през 2014 г., годината, в която Халеп игра във финала на турнира за възрастни (тя беше победена от Мария Шарапова, резултат 4-6, 7-6 (5), 4-6).