Победа за трикольори на Световната купа по хандбал за жени. Румъния-Казахстан завърши 22-20

трикольори

Румънският национален отбор по хандбал победи представителката на Казахстан на световното първенство в Япония. Беше 22-20 в третия кръг на група C.

В първата част на мача Румъния изглежда контролираше играта, водеше дори до шест гола, резултат 11-5. На почивката трикольорите поведоха с 14-11.

През второто полувреме Казахстан беше много близо до изравняването, като имаше само един гол по-малко в 59-ата минута.В крайна сметка трикольорите надделяха, резултат 22-20.

Най-добрият голмайстор на Румъния беше Crina Pintea, с пет успеха. Кристина Неагу беше отпочинала в този мач.

Румъния се изкачи на 3-то място в група С, с четири точки. Испания остава лидер с шест точки.

Румъния ще изиграе още два мача в група С: в сряда срещу Черна гора и в петък срещу Унгария.

Любимите ви теми също са в Digi FM News. За да знаете!

Любимите ви теми също са в Digi FM News, на всеки 30 минути. За да знаете!