Победа в WTA веригата след 1 206 дни. Александра Кадану печели отново синглите и е на осмо място в Истанбул

веригата

Връщане с победа на основната маса на сингъл на трона на WTA за Александра Кадану (292 WTA). Румънката победи в сряда японката Нао Хибино (80 WTA), резултат 2-6, 6-0, 6-3, в първия кръг на мача в Истанбул и сега чака опонента си за осминафиналите, между Свитолина - Каменская. На четвъртфиналите Каданю може да се срещне в сто процента румънски двубой със Сорана Кирстеа.

Александра Кадану свързва победите на клей от Турция. След като блестящо премина квалификациите, спечели мястото си на основната дъска и осигури завръщането си в големия тенис след отсъствие от почти три години, Cadanțu постигна трети успех, този път пред спортистка от вътрешната страна Top 100.

• Последната победа във веригата на WTA, на сингъл, бе постигната от Александра Кадану на 7 април 2014 г. в Катовице, Полша (3-6, 6-1, 6-1 с Wickmayer).
  • Последният мач на сингъл на основната маса в турнир на WTA се игра на 21 юли 2014 г. в Баку, Александра беше победена тогава от швейцарката Voegele, резултат 6-1, 6-4, 1010 дни. През ноември 2016 г. румънката участва в турнира в поддръжката на WTA 125K в Лимож, където загуби от първия кръг, а останалите турнири, които игра през последните три години, бяха ITF.

Мач с емоции, гледани от Сорана Кирстеа и Ирина Бегу

Букурещ спечели мач с важни обратни резултати, като се завърна грандиозно, след като първоначално получи най-добрия старт. Кадану спечели първите два мача, но след това загуби следващите шест. Така Хибино поведе на масата с 6-2 и 1-0 в сетове след 49 минути.

Cadanțu отговори с индиго серия от шест поредни мача и след още 46 минути той вкара мача в решителния сет с „багел“ в джоба си, въпреки факта, че поиска медицинска помощ и превръзката не липсваше от рамото.

Каданту има една ръка и един крак, залепени за тялото си (някои неща никога не се променят), и въпреки това току-що спечели седмата си поредна игра.

Решаващият кръг беше луд: седем последователни пробива запазиха равновесието на масата в първата фаза. При 4-3 Александра най-накрая успя да защити своя сервис и с нов брейк в последния гейм, бетонира победа, която я тласка до 200-тата позиция в топ WTA.