Олтхим, две победи в 2 мача в Шампионската лига! Олтхим 31-26 Динамо Волгоград

мача

Пред пълна зала Олтхим се опитва да победи Динамо в Шампионската лига.

Хандбалистите от Oltchim Ramnicu Valcea победиха в неделя на собствения си терен руския отбор Динамо Волгоград, резултат 31-26 (13-13), във втория мач от група D на Шампионската лига.

Олтхим започна добре играта с руснаците, 2-0 (мин. 3), но след това забави темпото, особено в защита, така че Динамо Волгоград пое кормилото на играта. Те нямаха повече от един гол преднина, но за морала на валенсианците беше важно, че трябваше да тичат след изравняването (11-12, мин. 24). Центърът на Кочетова беше основната опасност за отбраната на Олтхим, който беше лесно изпреварен няколко пъти от дясната Хмирова. Окуражени от феновете, треньорите на Раду Война успяха да се завърнат, 13-12, мин. 28, но след 30 минути равенството се възцари на масата, 13-13.

На рестарта, само за пет минути, Динамо успя да се откъсне за първи път с две попадения, 15-17, произвеждайки "втрисане" на трибуните на Траян Хол. Олтхим се завърна отлично, успявайки да поведе само за четири минути, 20-18, с два поредни гола в контраатаката на Йонела Станка. От значение беше и добрата игра на Патриша Визитиу в офанзива, Олтхим запази предимството 23-21 (мин. 42) и от този момент играта на румънския шампион беше все по-последователна, 27-22 (мин. 49) . Победата изглеждаше лесна, но през последните пет минути Динамо отново се приближи, 28-25, Олтхим отстрани двама играчи. Хандбалистите на Валча събираха редиците в последните минути и успяха да се наложат по вълнуващ начин, в първия мач от европейския сезон пред собствените си фенове, краен резултат 31-26.

маркери:
Oltchim - Посетете 5 гола, Stanca 5, Curea 5, Jovanovici 3, Chirila 3, Ardean-Elisei 2, Ozel 2, Managarova 2, Farcau 2, Fiera 1, Manea 1
Динамо Волгоград - Кочетова 8 гола, Хмирова 5, Левина 4, Яценко 3, Борщенко 3, Макеева 1, Степанова 1, Авдекова 1.

във втория етап, в събота, Itxako спечели, на собствения си терен, мача с Buxtehuder SV, резултат 32-21.
в дебютния мач от група D, Oltchim победен, гостуващ, отборът на Buxtehuder SV, с 24-20. След два етапа Иксако и Олтхим са на първите две места, с по четири точки, а Динамо и Букстехудер на следващите две, с 0 точки.

Връщайки се в Шампионската лига, програмата на отбора на Oltchim, в група C, е както следва: Етап III: SD Itxako-Oltchim (15 октомври); IV етап: Динамо Волгоград-Олтхим (30 октомври); Етап V: SV Oltchim-Buxtehuder (6 ноември); Етап VI: Oltchim-SD Itxako (13 ноември).
Следва фазата на основните групи, с две групи от по четири отбора, между 4 февруари - 11 март 2012 г., полуфиналите, насрочени в двойния кръг за елиминиране (31 март - 1 април, завръщане 7-8 април) и финала, на 5-6 май, съответно 12-13 май.
Целта на румънския шампион е да играе финала на Шампионската лига.