ПУБЛИКА

френската

Във Франция Монпелие не се поддава на натиска от Пари Сен Жермен и шампиона Лил. Откровението на този сезон от Лига 1 спечели с 2: 0 в Рен и е все по-близо до първата титла в историята на този клуб. От друга страна „червените кучета“ останаха на трето място в класирането след 3: 0 с Кан.

Монпелие се приближава до първата титла в историята, след успеха с 2: 0 на терена на Рен. Светкавичното темпо на Rene Girard беше твърде голямо за Jonathan Pitroipa, който можеше само да наблюдава как играчът на Rene Girard отбелязва гол.

Монпелие откри резултата в 30-ата минута чрез Souleymane Camara, който стреля хладнокръвно след сериозна грешка от противниковия защитник.

Гостите решиха играта в началото на второто полувреме. Реми Кабела стреля от разстояние, но ще е необходимо нещо специално, за да победи Беноа Костил, който го събира с лекота.

След 2-0 с Рен, Монпелие се нуждае от още четири точки в последните два етапа, с Лил и Оксер, за да стане математически шампион на Франция.

Лил остана на последната стъпало на подиума след победата у дома, с Каен. Първият гол в мача вкара Тулио де Мело от дузпата. Няколко минути по-късно Мело увеличи преднината на отбора си и Димитри Пайе отбеляза с 3: 0 в 60-ата минута и постави крайния резултат.