Групата от 2008 г., подготвена от Овидиу Вранъу, спечели първото място

suceava

малките

suceava

Футболният клуб ACS Juniorul Suceava успя отново да се открои на турнир, запазен за деца, изкачвайки се с два отбора на подиума на купата Viitorul, който се проведе в Залеу. Отборът, подготвен от треньора Овидиу Вранъу, успя да спечели златния медал в категорията на децата, родени през 2008 г., а този, трениран от Юлиян Игнатеску, бе класиран на второ място в категорията на децата, родени през 2010 г. В категорията за 2008 г. малките футболисти, тренирани от Овидиу Вранъу стартира групата, в която бяха част с победа, 3 - 0 с ACS Trans Bistrița, а след това вкара с втория отбор на домакините, ACS Viitorul Zalău, резултат 10 - 0. В мач три Suceava премина с 2 - 1 от Luceafărul Oradea, със същия резултат, с който победиха отбора на FA School Demian, в последния мач от груповото равенство в спора с IL Calcio Satu Mare, резултат 1 - 1. На полуфиналите ACS Junior си осигури място на финала за злато в спора с Viitorul Zalău след 3 - 1 в тайбрека, 1 - 1 беше резултатът на полувремето. На финала децата на Ovidiu Vranău се срещнаха отново с IL Calcio Satu Mare, отбор, който този път победиха с 2 - 0.

„Поздравявам всички играчи за всеотдайността, която показаха на терена, и за отборния дух, неща, които ни помогнаха да не загубим нито един от седемте изиграни мача. За нас това беше много полезен и успешен турнир, на който за пореден път доказахме, че в Сучава има талантливи деца във футбола “, обясни треньорът Овидиу Вранъу.

Групата от 2008 г. от ACS Juniorul Suceava се състоеше от деца: Iustin Grigoraș, Luca Dascălu Bulină, Alexandru Anton, Fabian Danileț, Darius Curic, Vasile Baciu, Alexandru Chirilă, Eduard Pascaru, Daniel Savu, Mihai Dănilă и Răzvan Fodor.

ACS Junior спечели среброто в групата за 2010 година

В категория 2010 футболистите, тренирани от Юлиян Игнатеску, играха в системата всеки един с друг, спечелвайки пет от шестте изиграни мача. Сучава победи Джуниър Ботошани с 3-1, Вийторул Залау I с 10-2, Вииторул Залъу II с 21-1, Киндер Търгу Муреш с 3-0 и Примавера Сату Маре с 4-3. Единственото поражение беше в спора с Luceafărul Cluj, резултат 1 - 3, мач, който лиши учениците на Iulian Ignătescu от златния медал. В края на турнира ACS Junior също имаше индивидуална награда, като Алекс Неамю беше обявен за играч на турнира. Заедно с Алекс Неамю, Едуард Константинеску, Лука Петреа, Фабиан Ника, Янис Лупу и Резван Ротару също бяха част от отбора за юноши 2010.